Pınar Karşıyaka'da Palacios sözleşmesini feshetti 17 Temmuz 2015, 17:20

TÜRKİYE Basketbol Süper Ligi'nin son şampiyonu Pınar Karşıyaka'da Kolombiyalı pivot Juan Palacios da çıkış opsiyonunu kullanarak sözleşmesini feshetti.
Geçen sezon ligde 12.1 sayı, 6.8 ribaund, 2.1 asist ortalamalarıyla oynayan 30 yaşındaki basketbolcu, serbest kalmak için 50 bin dolar ödedi. Yönetimin serbest kalmasına rağmen kadroda tutmak istediği Palacios'la görüşmeler sürüyor. Geçen sezon 300 bin dolar maliyetle oynayan yıldız pivotun kapıyı 700 bin dolar yıllık ücretten açtığı öğrenildi.

Palacios'un adı Anadolu Efes'le de anılıyor. Şampiyon olduktan sonra Dixon ve Barış'ı astronomik bedellerle Fenerbahçe, Stawberry'i Olympiakos, Erkan'ı Türk Telekom, Diebler'i Anadolu Efes'e kaptıran Pınar Karşıyaka, Galatasaray'dan Justin Carter, Kerem Gönlüm, Türk Telekom'dan Josh Carter, Armani Milano'dan Joe Ragland, Laboral'dan Colton Iverson, Fenerbahçe'den Can Altıntığ ve TED Kolejliler'den Muhammed Baygül'le anlaşmıştı. Yeşil kırmızılılarda sözleşmesi süren Kenny Gabriel ise şansını NBA Yaz Ligi'nde deniyor.

DHA 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar