banner864

Rıza Çalımbay istifa etti 25 Şubat 2015, 10:20

Maddi zorluklara rağmen başarılı bir sezon geçiren Mersin İdmanyurdu'nda şok bir gelişme yaşandı.
Spor Toto Süper Lig takımı Mersin İdman Yurdu'nda sürpriz bir ayrılık yaşandı.

Kulüp başkanı Ali Kahramanlı'nın dün yaptığı açıklamalara içerleyen Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın istifa kararı aldığı öğrenildi.

Sezon başında devraldığı takımı kısıtlı imkanlara rağmen bu şartlara getiren Çalımbay'ın ayrılık kararını bugün yönetime sunacağı gelen haberler arasında.

RIZA ÇALIMBAY: BU BÖYLE GİTMEZ LASTİK PATLAYACAK

Karabükspor galibiyeti sonrası Rıza Çalımbay şöyle demişti "Kulübün birçok sorunu var. Bizim en büyük avantajımız tecrübeli ve karakterli futbolculara sahip olmamız.

Tecrübeli oldukları için ne zaman ne yapmaları gerektiğini iyi biliyorlar. Herkesin sıkıntısı var ama önemli olan karakterli olmak. Tüm oyuncularım karakterli bir duruş sergilediler. Hepsi ile gurur duyuyorum.

Ama şunu da herkesin bilmesi gerekir; sorunlarımız bir an önce çözülmeli. Bu böyle gitmez, bir yerde lastik patlayacak!"

ALİ KAHRAMANLI NE DEMİŞTİ?

"Sanki aylardır maaşlar ödenmemiş gibi problem büyütüldü. Bursaspor maçının ardından ödeneceğini söyledik ama birileri, kulübü karıştırmaya ve birlikteliğimizi bozmaya çalışıyor.

"NE İSTEDİYSE YAPTIM"

Biz her zaman sözünü tutan bir yönetim olduk. Maç öncesinde böyle bir olayın olması doğru değil. Bugüne kadar Rıza hocam ve futbolcular ne istediyse yaptım, her zaman yanlarında oldum.

Gerçekten bir aile gibi hareket ediyorduk. Bunu hak etmedim, kırıldım ve gerçekten de üzüldüm. Her şey bir maaş için miydi. Hocamızı ve oyuncularımızı çok seviyoruz ama bu problem olmamalıydı, bizi üzen de bu.

Her zaman kente ve takımımıza yakışır bir yönetim olmaya çalıştık. Sözünü tutan ve manevi bağlara önem veren bir anlayışla hareket ettik.

Ödemeler en kısa sürede yapılacak ki bunu zaten söylemiştik. Sorunun takipçisi olacağız. Bir aylık maaş ödenmemesi gibi şeyler olağan ve küçük problemler. Kısa zamanda çözeceğiz ama kimse de kusura bakmasın bunu unutmayacağız.

Kaynak: Fanatik

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar