banner864

Rıza Çamlıbay istifa etti! 10 Şubat 2014, 12:21

Rıza Çalımbay, Çaykur Rizespor teknik direktörlüğünden istifa etti. Çalımbay'ın istifasını kabul eden Çaykur Rizespor yönetiminin ilk olarak, Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ile görüşeceği iddia edildi.
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da teknik direktör Rıza Çalımbay görevinden istifa etti.

Kulüp basın sözcüsü Aykut Ferah yaptığı açıklamada, Çalımbay'ın, 1-1 berabere sonuçlanan Kayseri Erciyesspor maçının ardından istifasını yönetime sunduğunu belirterek, "Teknik direktörümüz Rıza Çalımbay yönetimimize istifasını sunmuştur. Yönetim kurulumuz İstanbul'da yapılan değerlendirmenin ardından Çalımbay'ın istifasını kabul ederek, yollarını ayırmıştır" dedi.

Üç dönemdir Çaykur Rizespor'a hizmet eden Çalımbay'ın camia için değerinin büyük olduğunu belirten Ferah, Çalımbay'a vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Ferah, teknik direktör arayışlarına başladıklarını ve en kısa sürede yeni teknik direktörlerini belirleyeceklerini de ifade etti.

Çaykur Rizespor Kulübü'nden yapılan açıklamada ise; "Teknik Direktörümüz Sn. Rıza ÇALIMBAY yönetimimize istifasını sunmuştur. Yönetim kurulumuz tarafından yapılan değerlendirme neticesinde de istifası kabul edilmiştir. Sn. ÇALIMBAY ve ekibine kulübümüze vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Üç dönem kulübümüze hizmet eden ve büyük katkılar sağlayan hocamıza bundan sonraki yaşantısında sağlık ve mutluluklar dileriz."

Çalımbay'ın istifasını kabul eden Çaykur Rizespor yönetiminin ilk olarak Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ile görüşeceği iddia edildi.

ulusalkanal.com.tr

 

Yorum Gönder