banner864

Ronaldo, Messi'yi geçti! 06 Kasım 2013, 16:59

Real Madrid'in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bir yıl içinde en fazla gol atan futbolcu rekorunu, Barcelonalı Lionel Messi'nin elinden aldı.
Futbol dünyasının iki büyük yıldızı Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi arasında yaşanan rekabet, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de devam etti.

2012 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 13 gol atan Lionel Messi, bir yıl içinde bu turnuvada en fazla gol atan futbolcu rekorunu elinde bulunduruyordu.

Ancak Ronaldo, Juventus karşısında attığı golle 2013 yılı içerisinde Şampiyonlar Ligi'nde attığı toplam gol sayısını 14'e çıkartarak, Messi'nin elinden bu rekoru aldı.

Messi'nin ise 2013 yılında bu turnuvada attığı gol sayısı şimdilik 7'de kaldı.

Şampiyonlar Ligi'nde bu sezona bakıldığında ise Ronaldo, 4 maçta 8 gol ile gol krallığı yarışında önde yer alıyor.

Portekizli futbolcu ayrıca, Şampiyonlar Ligi'nde toplam gol sayısını 59'a çıkartarak, Andriy Shevchenko ile birlikte bu turnuvada en çok gol atan futbolcular sıralamasında 4'üncülüğe yükseldi.

Şampiyonlar Ligi tarihinde en fazla gol atan futbolcular listesinde toplam 71 golle Raul Gonzalez ilk sırada bulunurken, onu 63 golle Lionel Messi ve 60 golle Ruud Van Nistelrooy izliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar