Rüştü, Arda’nın transferi ile ilgili konuştu: Tek sıkıntı... 08 Temmuz 2015, 11:29

Tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber, Barcelona'ya transfer olan Arda Turan ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Reçber, "Arda’nın transfer hikayesi tıpkı benim gibi... Ben de transfer olduğumda başkanlık seçimi vardı. Arda gibi bir oyuncuyu, başkan ve yönetim kim seçilirse seçilsin, bırakacaklarını sanmam. " dedi.
 Barcelona formasıyla resmi maça çıkan ilk Türk olan Rüştü Reçber, Arda Turan'ın Barcelona'daki şansını ve teknik direktörü Luis Enrique'yi değerlendirdi. 


İşte Rüştü Reçber'in analizi:

"Bir Türk olarak, Arda’nın başarısıyla gurur duydum.

Onu gönülden tebrik ediyorum.

Şu an hocası, benim dönemimde kaptanımız olan Luis Enrique... Dışarıdan agresif ve itici görünse de, canayakındır ve hep yol gösterir.

Arda, Barcelona’da kanatta da oynar. Oyun kurucu rolünde de oynar. Orta sahada Xavi’nin boşalttığı yeri de doldurabilir. Zaten Barcelona birbirine çok yakın oynayan bir takım. O yüzden Arda’nın mevkisi pek de önemli değil.

 

Arda’nın transfer hikayesi tıpkı benim gibi... Ben de transfer olduğumda başkanlık seçimi vardı. Arda gibi bir oyuncuyu, başkan ve yönetim kim seçilirse seçilsin, bırakacaklarını sanmam.

Tek sıkıntı, Barcelona’nın transfer yasağı olması ve Arda Turan geldikten sonra nasıl bir planlama yapacakları... Bu sıkıntı olsa bile, ‘Barcelona tarafından istenen oyuncu’ olmak dahi çok önemlidir.

İSPATLAMASI GEREKMEZ

Barcelona’da, altyapıdan gelen oyuncuların kendini ispatlaması gerek. Arda, kendini çok önceden ispat etmiş bir oyuncu. Futboluna yoğunlaşıp başarıyı rahatça yakalar."

(Hürriyet)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar