Şampiyon İsrailli Dudi Sela oldu 13 Nisan 2015, 10:13

Batman CUP Uluslararası Tenis Turnuvasının Şampiyonu İsrailli Dudi Sela oldu.
 Batman CUP Uluslararası Tenis Turnuvasının Şampiyonu İsrailli Dudi Sela oldu.

Türkiye Tenis Federasyonu'nun Batman'da düzenlediği CUP turnuvasının İsrail'li Dudi Sela şampiyon oldu. Rakibi Sloven Blaz Kavcıc'ı çekişmeli geçen maçta devirmeyi başaran İsrail'li tenisçi Sela, birincilik kupasını Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in elinden aldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Güneydoğu'da ilk kez uluslar arası tenis turnuvasının yapıldığını belirterek, "Bu örnek turnuvayla Batman dünya ekranlarına tenisle de yansıdı"dedi.

20 ülkeden toplam 50 tenisçinin katıldığı ve kısa adı CUP olan Challenger tenis turnuvasının yapıldığı Batman'da, şampiyon İsrail'li tenisçi Dudi Sela oldu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman Valisi Azmi Çelik, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ve Batman'daki İl yöneticileri ile tenis severlerin izlediği Dudi Sela ile Sloven Blaz Kavcıc'ın final maçı çekişmeli geçti. Yağmurdan ıslanan tenis kortunun zemini hakemler ile görevliler tarafından havlularla kurutuldu. Yaklaşık üç saat süren karşılaşmada güçlü rakibi Sloven Blaz Kavcıc'i 6-7, 6-3 ve 6-3 setlerle yenmeyi başaran İsrail'li Sela, 42 bin 500 Euro'luk ödülün de sahibi oldu.

Turnuvaya desteklerinden ötürü Batman Valisi Azmi Çelik, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, işadamı Nihat Özdemir ve TPAO Bölge Müdürü Gökhan Akın'a plaket veren Maliye Bakanı Şimşek, önce ikinci olan Sloven Kavcıc'e kupasını verirken, daha sonra turnuvanın şampiyonu olan İsrail'li Sela'ya da birincilik kupasını verdi. Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, dünya Tenis Federasyonu'nun Batman'da yapılan turnuvayı örnek gösterdiğine dikkat çekti ve katkılarından dolayı tenis raketini Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e armağan etti.

İstanbul, İzmir, Mersin ve Antalya'dan sonra ilk kez uluslar arası tenis turnuvasının Batman'da yapıldığına dikkat çeken Maliye Bakanı Şimşek ise, "Dünyanın 20 ülkesinden Batman'a gelen tenisçileri kutluyorum. Ben de tenisi seviyorum. Top toplayan kardeşlerimi de kutluyorum. Onlarda iyi iş çıkardılar. Batman'daki tenis turnuvası dünya ekranlarına kardeşlik, dostluk ve barış mesajı vermiş oldu. Umarım bu güzellikler devam eder"diye konuştu.

Arif ARSLAN-Reşat YİĞİZ/DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar