banner864

Şampiyonluk hikayesi 29 Ocak 2014, 13:58

Muğla Fethiye'de Karaçulha Futbol Kulübü'nden emanet aldığı eşofmanla, İstanbul'daki Türkiye Kadınlar Boks Şampiyonası'na katılan 16 yaşındaki Merve Türkmen, 54 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.
Geçen yıl yapılan Türkiye Boks Şampiyonası'nda Türkiye 3'üncüsü olan 16 yaşındaki Merve Türkmen, bu sene ki şampiyonada maddi zorluklara rağmen şampiyon oldu.

Muğla Fethiye'de yaşayan Türkmen, antrenörleri Sami Sunay ve Nezir Can tarafından 17-27 Ocak günleri arasında İstanbul'da düzenlenen Türkiye Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası'na hazırlandı.

Antrenörler, şampiyona tarihi gelince büyük bir sorunla karşılaştı. Maddi sıkıntı çeken akademide, Merve Türkmen ile birlikte şampiyonaya katılacak 4 sporcunun maçlara çıkacak eşofmanları yoktu.

Durumu öğrenen Karaçulha Futbol Kulübü yöneticileri, genç boksörlere geri almak kaydıyla 4 eşofman takımı verdi.

Emanet aldığı eşofman takımıyla şampiyonada rakiplerini bir bir yenen Merve Türkmen, finalde Buse Yavuz'u mağlup ederek 54 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Boks Milli Takımı'na seçilen Türkmen, geri vermek üzere emanet aldığı eşofmanla birlikte Fethiye'ye döndü.

Antrenör Sami Sunay, yaşadıkları zorlu süreci anlattı.

Başarılı sporcu Merve Türkmen, şampiyonluğu tek başına değil takım arkadaşlarıyla birlikte kazandıklarını söyledi.

Merve'nin annesi Arife Türkmen, kızıyla gurur duyduğunu belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Bulent sarigol :

Zaten onem verselerdi sasardim yazik gencligimize alt yapisina onem vermeyen ulkeler hic bir zaman basarili olamaz helal olsun size gencler

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar