banner864

Sert açıklama: Derhal harekete geçin... 25 Aralık 2014, 12:53

Galatasaray Spor Kulübü, resmi internet sitesi üzerinden dün Galatasaray Liv Hospital ile Pınar Karşıyaka takımları arasında oynanan karşılaşmada yaşanan olaylarla ilgili sert bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

"Dün akşam oynanan Karşıyaka-Galatasaray Liv Hospital lig karşılaşması sırasında yaşanan olaylar, milyonlarca sporseverin ekran başında gözleri önünde gerçekleşmiştir.

Bu, ne yazık ki ilk değildir.

Geçtiğimiz yıl da aynı çirkinlikler yaşanmış, profesyonel yöneticimiz Murat Özyer'e fiziki saldırı yapılmış, Hocamız Ergin Ataman'a karşılaşma boyunca ağza alınmayacak küfürler edilmişti.

Artık net bir şekilde ortaya çıkmıştır ki, olay münferit değildir.

Aynı kişilere akreditasyon kartı verilmesine cesaret edilmesinden, inanılması güç toplu bir cinnet ortamını anımsatan küfür seanslarına kadar aynı senaryo aynı şekilde yaşanmıştır.

Kuralların açıkça çiğnendiği bu manzaraya nasıl izin verilebildiği, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun açıklama yapması yükümlülüğünde olan bir konudur.

Ülkemize basketbolu tanıştıran, sevdiren ve yaygınlaşmasında öncülük rolünü tarihi olarak üstlenen bir camia olarak, Galatasaray Liv Hospital basketbol takımı teknik direktörü Ergin Ataman ve ekibinden Türk Basketbolu adına özür dilerken atılacak adımların takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Bu ve benzeri olayların önüne geçilebilmesi için gerekli tüm önlemleri almak üzere Türkiye Basketbol Federasyonu'nu ve yetkili kurullarını derhal harekete geçmeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Gürhan Salihlili :

geçen gün "fener oy oy!" şarkısı benim dilime dolandı. şöyle bir düşündüm orada çocuklar var, bayanlar var, aileler var, üstelik bir de televizyondan yayınlanıyor. vay anasını be! tanrı bilir latif amerika ülkeleri'nde bile olmuyordur böyle şeyler...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder