banner864

Sezonun bitmesine 4 hafta kala ligden çekildi 24 Nisan 2015, 14:18

SPOR Toto 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta 11 puanı bulunan Çankırıspor, sezonun bitmesine 4 hafta kala ligde çekildi.
19 Nisan 2015 tarihinde Payas Belediyespor maçına çıkmayan Çankırıspor'un kalan maçlara da çıkmayacağını, ligden çekildiğini belirten Türkiye'nin tek kadın kulüp başkanı da olan Sevda Karaali, bu durumun Çankırıspor için şer gibi görünmesine rağmen yeniden yapılanma için bir fırsat olabileceğini belirtti, "Ligden düştüğümüz için çok üzgünüz. Ama mücadelemizi yeni bir heyecanla BAL'da (Bölgesel Amatör Lig) sürdürüp yeniden ait olduğumuz yere döneceğimize inanıyorum" dedi.

Çankırıspor Başkanı Karaali, Haziran ayında genel kurula giderek yeni yönetim oluşturacaklarını da açıkladı. Kongrede gelecek sezonla ilgili planlamayı yapacaklarını belirten Başkan Karaali, daha sonra Çankırı'da geniş çaplı bir toplantı düzenleyerek Çankırıspor'un geleceğini tartışacaklarını belirtti.

1993'DE KURULDU

1993 yılında Çankırı Belediyespor adıyla kurulan kulüp, 1996 yılında 3'üncü lige, 2000 yılında da Türkiye 2'nci ligine yükseldi. 2'nci ligde yaklaşık 14 yıl mücadele eden Çankırı Belediyespor, 2009-2010 sezonundan itibaren Çankırıspor ismi ile ligde mücadele ederken tesisleşme anlamında büyük hamleler yaptı, kulüp buna rağmen amatör liglere düştü.


Ethem YENİGÜRBÜZ
DHA


Etiketler

Yorum Gönder