banner864

Şike Davası'nda yeni gelişme! Önemli kararlar alındı 08 Temmuz 2015, 17:01

Yeniden yargılama yapılan Şike Davası'nın 3'üncü önemli kararlar alındı. Mahkeme heyeti, suçlamalarla ilgilisi olmayan ses kayıtlarının dosyadan çıkarılmasına, istenilen kayıtların savunma avukatlarına verilmesine hükmetti. Heyet, dava dosyasını esas hakkında mütalaa için savcılığa gönderdi.
Anayasa Mahkemesinin verdiği "hak ihlali" kararının ardından yeniden yargılama yapılan Şike Davası'nın 3.duruşması Çağlayan Adliyesi'nde görüldü. Duruşmada, Cengiz Zülfikaroğlu ve Bülent Uygun tanık olarak dinlendi. İki isim de şike iddialarının gerçek dışı olduğunu anlattı.

Önceki duruşmada talep edilen maçlara dair gözlemci ve hakem raporları mahkemeye ulaştı. Raporlarda, şike yapıldığına dair bir ifade olmadığı vurgulandı.

Aziz Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar, ses bantları üzerinde kolaylıkla tahrifat yapılabileceği için, bunların hukuka aykırı olduğuna karar verilmesini talep etti.

Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme heyeti,
- Dosyada bütün sanıklar için aileleri, yakınları, vekalet ve müdafi ilişkisi olan avukatlarla ilgili dinlemelerin dosyadan çıkarılmasına ve delil olarak değerlendirilmemesine,
- Sanık vekillerinin istediği ses kayıtlarının kopyalarının verilmesine,
- Davet edilmelerine rağmen gelmeyen tanıklar Göksel Gümüşdağ, Abdullah, Avcı, Ali Parlak ve Lutfi Arıboğan'ın zorla getirilmelerine,
- Dosyanın mütalaa için Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmesine hükmetti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar