banner864

Şike Davası'nda sil baştan 23 Haziran 2014, 16:55

Fenerbahçe camiasının kulüp yönetimi ve yüz binlerce taraftarla başlattığı "Adalete Fener Yak" direnişi sonuç verdi. Şike kumpası da çöktü. Kumpasın çöküşünü belgeleyen karar İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden geldi. Mahkeme, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar hakkındaki hükümlerin infazını durdurdu. Mahkeme, yeniden yargılama yapılmasına karar verdi.
Balyoz Davası'ndaki tahliyelerin ardından Şike kumpası da çöktü. Fenerbahçe yönetimi ve yüzbinlerce taraftarın "Adalete Fener Yak" direnişi başarıya ulaştı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi davada yeniden yargılama kararı aldı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer sanıkların talebini değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, kararını akşam saatlerinde açıkladı.

Mahkeme, kapatılan özel görevli mahkemenin verdiği ve Yargıtay'ın onadığı hapis cezalarının infazını durdurdu. Mahkemenin infazını durdurduğu kişiler arasında Aziz Yıldırım ve İlhan Yüksel Ekşioğlu da bulunuyor. Bu kararla Yıldırım ve diğer sanıkların yeniden hapse girmesinin önüne geçildi.

Mahkeme, Yıldırım ve Ekşioğlu'nun aralarında bulunduğu 6 sanık açısından yeniden yargılama yapılmasına karar verildi.

Yeniden yargılama kararı oy çokluğu ile alındı. Mahkeme Başkanı Metin Tamirci, sadece başvuranların değil tüm sanıkların yeniden yargılanmasına karar verilmesi gerektiğine işaret etti.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

erol :

şike davasinin yalan oldugunu hemen herkez anladi. aziz baskan lutfen tazminat davasi ac. uefa simdi feneri 2 sene avrupaya almamanin hesabini versin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar