banner864

"Şike yaptınız" 18 Şubat 2014, 18:24

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı suçlayan Hacıosmanoğlu, "Suçlarını nasıl örtbas edebileceklerinin derdine düştüler" dedi. Hacıosmanoğlu, TFF'ye de tepki gösterdi.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ardından bu kez de Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'a konuk oldu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın suç işlediğini ve bunu örtbas etmek için profosyonel bir çaba ortaya koyduğunu iddia eden Hacıosmanoğlu, "Suçlarını nasıl örtbas edebileceklerinin derdine düştüler" dedi.

"Eğlence olan futbolu amacının dışına çıkarıyoruz. Ana sorun bu." diye konuşan İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un saha dışı eylemlerle başarı elde etmediğini söyledi.

Trabzonspor Başkanı, çok tartışılan tapelerin yasal geçerliliği ve yeniden yargılanma konularında da çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Keşke Özel Yetkili Mahkeme yetkisizlik kararı verseydi de Asliye Mahkemesi'nde yargılansaydılar bugün hiçbirşey diyemeyeceklerdi" diye konuşan Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe cephesinden gelen "Af değil adil yargılama istiyoruz" açıklamasının da demogoji olduğunu savundu.

Hacıosmanoğlu, tapeler için ise "Dinlemeler illegal bile olsalar o konuşmaları yapan siz değil misiniz?" yorumunu yaptı. Şike Davası'nın gündemdeki diğer büyük davalarla karşılaştırılamayacağını da savunan Trabzonspor Başkanı, "Burada şike yapmışsınız. İnsanların hayallerini çalmışsınız." dedi.

Aziz Yıldırım'a yönelik suçlamalarını sürdüren Hacıosmanoğlu, "6 ay içinde 30'a yakın sim kart neden kullanmak ister insan? Benim tek telefonum var, herşeyimi telefonda konuşuyorum, kimseden sakladığım bişey yok. Kayıtlar gayrı resmi illegal de olsa bu konuşmaları yaptılar." diye konuştu.

TFF'yi de eleştiren İbrahim Hacıosmanoğlu "Kimse şike yoktur diyemez, TFF de kendi içinde çelişkide..." diyerek Federasyon'un şikeyi bildiğini ve kapatma derdinde olduğunu savundu.

UEFA ve FIFA'ya da itirazlarını ilettiklerini hatırlatan Trabzonspor Başkanı, "Bu pisliği ortadan kaldırmaya çalışanlar bunun bedelini ödeyecek. Ahlak, adalet, temiz Türk futbolu istiyoruz. Bu ülkeyi dünyaya rezil etmenin kimsenin hakkı yok" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

haydar :

ben trabzonluyum fakat bu baskani hicmi hic sevemedim.taraftarin koyunlar gibi tayyibin ardina takilma sevdasida beni bu takimdan tiksinir hale getirdi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar