banner864

Su Sporları Festivali'nde renkli görüntüler 25 Mayıs 2015, 12:48

Küçükçekmece Gölü'ndeki 4. Üniçek Su Sporları Festivali renkli görüntülere sahne oldu
Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 4. Üniçek Su Sporları Festivali'nde yurtiçi ve ilçe genelinde toplam 800 sporcu Küçükçekmece gölünde kıyasıya yarıştı. Yarışların startını veren Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Gölü'nde önümüzdeki dönemlerde su festivalini uluslararası boyuta taşıyacağını söyledi.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından 4'üncüsünü düzenlenen Üniçek Su Sporları Festivali, Küçükçekmece Gölü'nde renkli ve heyecan dolu sahnelerle yer aldı. Üniversiteler arası Türkiye Kürek ve Dragon Bot Şampiyonası, Küçükçekmece Durgun Su Kano Gençlik Kupası Sürat Yarışları, Küçükçekmece Kurumlar Arası Dragon Bot Şampiyonası'na ev sahipliği yapan Küçükçekmece Gölü'nde muhteşem görüntüler spor severlerle buluştu. Üniversiteler arasında kürek yarışmalarında ipi göğüsleyen takım ise İstanbul Teknik Üniversitesi birinci olurken Çukurova Üniversitesi ikinci, Bezmialem Üniversitesi de üçüncü oldu. Dragon Bot yarışlarında Birinci Çukurova Üniversitesi ikinci Thisfour, üçüncü olan ise Yıldız Teknik Üniversitesi oldu. Karma Katagorisinde ise Birinci Avrupa Konutları ikinci Mehmet Akif Ersoy Hastanesi olurken üçüncü ise Türkiye Finans Katılım Bankası oldu.

"SPORU VE SPORCUYU DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Sporcuların heyecanını paylaşan Küçükçekmece Belediyesi Başkanı Temel Karadeniz, tüm sporculara başarılar dileyerek, Küçükçekmece Gölü'nü su sporlarının merkezi haline getireceklerini söyledi ve Küçükçekmece'de sporu desteklemeye devam edeceklerinin sözünü verdi.

DERECEYE GİRENLERE KUPA VE MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ
4. Üniçek Su Sporları Festivali'ne tüm Türkiye'den üniversiteli gençler, kano spor kulüpleri, hastaneler, STK'lar, iş dünyası, mahalle sakinleri, siteler ve kamu kurumları katılım sağladı. Üniçek Su Sporları Festivali; 18 üniversite, 7 kano spor kulübü, 40 kurum ve 800 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Aksiyon, heyecan ve eğlencenin bir arada yaşandığı festival boyunca, wakeboard, su kayağı, jet ski ve paramotor gösterileri ilgiyle izlendi.

Festival sonunda dereceye giren takımlara, kupa ve madalyaları Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz tarafından takdim edildi. İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanı Kadir Topbaş Küçükçemece gölünün daha temiz olması için büyük çaba sarf ettiklerini ve göl sporlarının gelecekte genç sporcularımıza güzel bir alan sunmak istediklerini yazılı bir şekilde dile getirdi.


DH
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar