banner864

Superclasico hakemine bir maç ceza 07 Ekim 2014, 15:30

Arjantin'de haftalardır konuşulan ve sayısız haberin konusu olan Süperclasico bitti ama tartışmaları bitmedi.
Arjantin'de haftalardır konuşulan ve sayısız haberin konusu olan Süperclasico bitti ama tartışmaları bitmedi.
Sağanak yağışa rağmen maçı tatil etmeyen ve yanlış kararlar vererek kötü bir yönetim sergileyen maçın hakemi Maruo Vigliano tartışmaların odağında. Vigliano'nun kendisi gibi hakem arkadaşı Luis Olivetto; Radio Splendid'e çıkarak Gago'nun hareketinin göz yanılmasına neden olabileceğini söyledi ve arkadaşını savundu ama özellikle Boca taraftarının sosyal medyada yaydıkları ve Buenos Aires sokaklarına taşıdıkları afişlerde alay konusu olmaktan kurtulamadı.
Arjantin Futbol Federasyonu AFA, hakem kurulu tartışmaların daha fazla uzağında kalamayarak Vİgliano için özel olarak toplandı. Hakem kurulu başkanı Miguel Scime, "olumsuz koşullara rağmen oyunu devam ettirmek" ve "bariz hatalı kararlar" vermekten Vigliano'ya bir maç sahaya çıkmama cezası verdi.
TyC Sport'a açıklamalarda bulunan Miguel Scime, ilk kez Süperclasico yöneten hakemin "sahada neler olduğunu görmediğini" söyleyerek "sağanak yağmur altındaki maçın oynanması için maddi koşullar uygun değildi. Bugün Vigliano'nun doğru karar almadığını söylemek zorundayız" diye konuştu.
Maç öncesi eski hakem yeni politikacı Hector Baldassi, Süperclasico için deneyimsiz bir hakem atanmasını eleştirmiş, yerine FIFA hakemi Carlos Pitana'nın atanmasını talep etmişti. Sağanak yağmura rağmen maçı tatil etmeyen Vigliano'yu maç sonrası River Plate teknik direktörü Gallardo çok sert bir dille eleştirmişti. Ancak basın tribününde dolaşan dedikodular da Boca ve River kulüp yöneticilerinin ülke milli takımlarına davet edilen oyuncular olmaksınız erteleme maçının oynanmasını istemedikleri için hakeme baskı yaptıkları konuşuluyordu.

BOCALI OYUNCULAR SOYUNMA ODASINI BÖYLE BIRAKTILAR
River Plate ve Boca Juniors arasındaki ezeli rekabet sadece taraftarları ateşlemiyor. Oyuncular da en az taraftarlar kadar kan, ter ve gözyaşında örülü zırhlarıyla çıkıyorlar sahaya. Rakip takımın evinde seyircisiz oynanacak maçta oyuncularını motive etmek için, Boca Juniors personel koçu ve masörü, Monumental'deki soyunma odasını boca renkleri ve afişleriyle donattı. Ancak maç sonrası soyunma odasını temizlemeden öylece bırakan teknik heyet tartışma konusu olmaktan kurtulamadı.

Teknik direktör Rodolfo Arraabarrena, katıldığı bir televizyon programında "Hatamızı kabul etmemiz gerekir. Soyunma odasını bulduğumuz gibi bırakmamız gerekirdi. Ancak kulüp olarak temizlik masraflarını karşılayacağız" diyerek özür diledi.
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar