banner864

Tahkim kurulu cezayı onadı 28 Şubat 2014, 09:57

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Aziz Yıldırım'ın 90 günlük hak mahrumiyeti cezasını onadı. Beşiktaşlı Ersan Gülüm'ün 2 maçlık cezası da 1 maça indirildi. Ersan Antalyaspor maçında oynayabilecek...

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın hakaret ve tehdit içeren eyleminin niteliği ve ağırlığı ile kurulun yerleşik içtihatları dikkate alındığında, daha ağır cezayı gerektirdiği anlaşılmakla birlikte, aleyhe itiraz olmaması ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Yıldırım'a, hakem soyunma odası koridorlarında hakareti nedeniyle

FDT'nin 38/2. ve 38/4. maddeleri uyarınca verilen 90 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin lira para cezasının onanmasına oy birliğiyle karar verildiği bildirildi.

Kurul, Beşiktaş'ın Bursaspor ile oynadığı maçta rakibine yaptığı hareket nedeniyle direkt kırmızı kart gören Ersan Adem Gülüm'ün cezasının ise sportmenliğe aykırı hareket niteliğinde olduğu gerekçesiyle 1 resmi müsabakadan men olarak düzeltilip onanmasına oy çokluğuyla karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Kulübü'ne 1 maç kendi sahasında seyircisiz oynama ve oyuncusu Cristian Baroni'ye 2 maç men cezası verdi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar