banner864

Taraftar operasyonu 28 Eylül 2013, 16:21

Taraftar gruplarına yönelik operasyon akşam saatlerinde de sürdü. 5'i Galatasaraylı, 37'si Beşiktaşlı, 41'i Fenerbahçeli 83 kişi gözaltına alındı.
 Emniyet Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, taraftar gruplarını hedef alan kapsamlı bir operasyon düzenledi. 700 polisin katıldığı şafak operasyonunda gözaltına alınan taraftarların sayısı 83'e yükseldi.

İstanbul, Kocaeli, Mersin ve İzmir'de düzenlenen operasyonlara özel harekât ve çevik kuvvet polisleri de destek verdi.

İstanbul'da 16 ayrı ilçede 100 adrese baskın düzenledi. 5'i Galatasaraylı, 37'si Beşiktaşlı, 41'i Fenerbahçeli 83 kişi gözaltına alındı.
ES //
Gözaltına alınanlar arasında Genç Fenerbahçeliler, FenerbahChe, Çarşı, Asya Kartalları, Deplasman Kartalları ve UltraAslan gibi taraftar guruplarının önde gelen isimleri de bulunuyor.

Ultraslan tribün lideri Muzaffer Şirin, Genç Fenerbahçeliler lideri Sefa Kalya; Fenerbahçe tribünlerinin tanınan isimlerinden İbrahim Gümüştekin ve Ercan Turabi; "Çarşı grubunun eski amigosu Alen Markaryan ve eski Beşiktaş Kongre üyesi Erdal Keleş de yer alıyor. Gözaltına alınanlar arasında bazı stat yöneticileri de bulunuyor.

Soruşturmanın 1,5 yıl önce başlatıldığı iddia ediliyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar