Terim, 'Futbol YİBO' projesi için Kastamonu'da 28 Mayıs 2015, 14:00

TÜRKİYE Futbol Direktörü Fatih Terim, futbolun tabana yayılması için geliştirilen 'Futbol Yatılı İlköğretim Bölge Okulları' (YİBO) projesi için pilot il seçilen Kastamonu'da incelemelerde bulundu.
Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyon (TFF) Gençlik Geliştirme Departmanı Sorumlusu Rasim Kara ve TFF Projeler Müdürü Tamer Güney ile birlikte sabah Kastamonu'ya geldi. Vali Şehmus Günaydın, Terim ve beraberindeki heyete İzbeli Çiftliği'nde kahvaltı verdi. Vali Günaydın ile Belediye Başkanı AK Partili Tahsin Babaş, Terim'e plaket ve Kastamonuspor forması hediye etti.

Terim, daha sonra Mahalli İdareler Eğitim ve Konferans Salonu, Doğa ve Kültür Köyü inşaatı ile Hasan Doğan ve İsmail Dikmenli spor tesislerini gezerek incelemelerde bulundu. Terim, Hasan Doğan Spor tesislerinde bulunan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nin Kastamonu Şubesi'nin açılışını da gerçekleştirdi.

Türkiye'de futbolun tabana yayılması ve 5-6 yaşlarında oynanmaya başlamasını isteyen Terim, bunun sağlanması için geliştirilen projelerden olan 'Futbol YİBO' projesinin start verileceği Taşköprü İlçesi'ndeki YİBO'da incelemelerde bulunmak üzere bu ilçeye gitti.

Gürkan YILMAZ
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar