banner864

Terim'den, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak yorumu 11 Kasım 2014, 13:52

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, futbolcular Bekir İrtegün ve Burak Yılmaz ile birlikte, yarın Brezilya ile oynanacak hazırlık maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştular.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, futbolcular Bekir İrtegün ve Burak Yılmaz ile birlikte, yarın Brezilya ile oynanacak hazırlık maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştular.

TFF'nin Riva'daki Hasan Doğan Milli Takım Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda ilk olarak konuşan Bekir İrtegün, "Kazakistan maçı öncesinde bizim özgüvenimizi yukarı çekmek açısından bir fırsat olarak görülebilir Brezilya maçı. Gruptaki durumumuz Kazakistan maçı ile değişebilir" dedi.

Burak Yılmaz ise, "Dünya futbolunda ekol olmuş bir takıma karşı oynayacağız. Umarım ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz" diye konuştu.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise, yarınki maçla ilgili olarak, "Hayran kitlesi çok fazla olan bir ülkenin takımıyla oynayacağız. Sonuç ne olursa olsun oyuncularımıza katkısının olacağını düşünüyorum. Türk halkının da Brezilya'ya sempatisi var. Ayrıca bu mücadele bir çok ülkede de naklen yayınlanacak. Bu açıdan da bizim için önemli bir maç olacak. Onlarla oynayacağımız için heyecanlıyız. Mümkünse iyi bir sonuç, ama özgüvenli bir şekilde maçtan çıkarız" şeklinde konuştu.

Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo'yu da Brezilya kadrosunda görmek istediğini dile getiren Terim, "Dunga çok büyük bir oyuncuydu iyi de bir teknik direktör. Taffarel'i zaten anlatmaya gerek yok. Melo'yu da görmek ister miydik? Evet kişisel olarak ben isterdim. Fakat kadro tercihi tabii ki Dunga'nın" ifadelerini kullandı.

Arjantin ile de bir hazırlık maçı oynamak istediklerini dile getiren Terim, "Hazırlık maçlarımızı Brezilya gibi büyük takımlarla oynamayı isterim. Arjantin Federasyonu ile de görüşmelerimiz sürüyor. Bu maçlar futbolcularımız açısından önemli" dedi.

Takımdaki son durumu ise Fatih Terim şöyle değerlendirdi;

"Gökhan Gönül'ün oynaması zor görünüyor. Burak'ın soğuk algınlığı var. Mevlüt ise henüz ideal değil. Gökhan Töre de oynamayacak. Kolay sakatlanmayan, her maçta aynı istikrarı sergileyen ve bulunduğumuz durumu kabul etmeyen bir yapıya bürünmeliyiz."

Tecrübeli çalıştırıcı, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'ın kadroya çağrılmaması ile ilgili bir soru üzerine ise şunları söyledi;

"Geçen kamptan bu yana 1 ay geçti ama siz bu konuyu çözememişsiniz sanırım. Onlar bizim uzağımızda olan oyuncular değil, evladımız gibi. Ben sizden doğru bilgiler isterdim. Bilmediğiniz konularda yanlış yorumlar yaptınız. Size tek taraflı söylenenlerle yetinmeyi tercih ettiniz. Benim tercihim böyle. Seçtiğim ve seçmediğim oyuncular konusunda eleştireceksiniz. Bu doğal."

Türk seyircilere de seslenen Terim, "Her maçta taraftarlarımızı görmek istiyoruz" derken. sözlerini şöyle tamamladı;

"Milli Takım hepimizin takımı. Bu özel bir forma, istediğiniz zaman gelip istediğiniz zaman gelmeyeceğiniz bir yer değil Milli takım."

Bu arada basın toplantısı devam ederken elektrik kesildi. Sorunun kısa sürede çözülmesinin ardından toplantı devam etti.

GÖKHAN HEBEPÇİ - SERHAN TÜRK - İSTANBUL / DHA

Yorumlar

enver tasdogen :

fatih terim acil istifa.....burasi milli takim adanada pavyon isletmiyoruz...artislikten baska icraatiniz yok....defolun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar