banner864

TFF'den şok eden istek! 24 Nisan 2014, 16:20

Türkiye Futbol Federasyonu, yabancı kuralı ile ilgili kulüplerden 3 yıllık garanti istiyor. Kulüplere, yeni kurala önümüzdeki üç sezonu kapsayacak şekilde yönetim kararıyla onay verilmesi gerektiği belirtildi.
Spor Toto Süper Lig takımlarının yabancı kuralı isteğine, Türkiye Futbol Federasyonu 3 yıllık garanti ile karşılık verdi.

Futbol Federasyonu'nun toplanan 18 imzaya rağmen sergilediği bu tavır, futbol camiasında şok etkisi yarattı. Üç yıl içinde yönetimlerin değişebileceğini ifade eden kulüpler ise böyle bir karar alamayacaklarını federasyona ilettiler.

Kulüplerin büyük bir çoğunluğu, önümüzdeki sezondan itibaren 5+0+3 şeklinde uygulanacak olan yabancı kontenjanının 6+2 şeklinde değiştirilmesini istiyordu.

TFF, kuralı değiştirmek için şart koştuğu 18 imza toplandı. Gözler yeniden federasyonun alacağı karara çevrildi. Herkes 6+2 kararının çıkmasına kesin gözüyle bakıyordu.

Ne var ki TFF, kulüplere karşı yeni bir şart koştu. Süper Lig'de yer alan 18 kulübe gönderilen yazıda 6+2 kuralının uygulanması için 2014- 15, 2015-16 ve 2016-17 sezonlarını kapsayan garanti istendi.

Üstelik bu garanti kulüplerin yönetim kurullarından onaylı olacaktı. 18 imzayla problemin çözüleceğini düşünenler, federasyonun yazısıyla sarsıldı. Kulüplerin federasyona cevabı ise "Üç yıl içinde başkanlar ve yönetimler değişebilir. Böyle bir garanti vermeye yetkimiz yok" oldu.

Federasyon Yönetim Kurulu'nun yarın yapacağı ve Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in de katılacağı toplantıda konuya ilişkin son kararını vermesi bekleniyor.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar