banner864

Trabzonspor'a M'bia'dan 'imza parası' şoku 19 Haziran 2015, 17:51

Trabzonspor, önceki gece şehre getirilen ve bugün sözleşme imzalaması beklenen M'bia transferinde adeta şok yaşıyor.
Bonservisi elinde bulunan Kamerunlu oyuncunun, imza parası olan 1.5 milyon Euro'nun hemen hesabına yatırılmasını istediği ve bu nedenle resmi imzaların henüz atılamadığı ileri sürüldü.

İngiltere'nin Queens Park Rangers kulübünün oyuncusu olan ve son iki sezondur kiralık olarak forma giydiği İspanya'nın Sevilla takımıyla UEFA Avrupa Ligi'ni kazanan 29 yaşındaki Stephane M'bia, Trabzonspor'a adeta şok yaşattı. Sportif direktör Süleyman Hurma ile 1 Haziran'da özel uçakla Trabzon'a gelen, tesisleri, kenti ve inşaatı devam eden Akyazı Stadyumu'nu gezen Stephane M'bia, daha sonra Kamerun milli takım kampına katılmıştı.

Trabzonspor'un yanı sıra İnter'in de yakından ilgilendiği M'bia ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanması ve prensip anlaşmasına varılması üzerine, 10 Haziran'da bu futbolcuyla görüşmelere başlandığı yönünde borsaya bir açıklama gönderildi.

ÇEK VEYA SENET KABUL ETMEDİ
Trabzonsporlu taraftarların heyecanla beklediği Stephane M'bia, Çarşamba gece yarısı Trabzon'a geldi. Dün sağlık kontrolünden geçirilen ve bugün imza atacağı açıklanan M'bia, herkesin bitti gözüyle baktığı transferde Trabzonspor'a son dakika şoku yaşattı. Bu sabah son pürüzleri gidermek için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde sportif direktör Süleyman Hurma ile bir araya gelen Kamerunlu oyuncu, imza parası olarak kendisine verilecek olan 1.5 milyon Euro'nun hemen hesabına geçirilmesini istedi. Sözleşme konusunda çok titiz olan ve avukatlara sözleşmeyi inceleten M'bia, peşin para isteğinden vazgeçmeyince görüşmeler tıkanma noktasına geldi.

ÖNCE PARA SONRA İMZA
M'bia'nın Trabzonspor'un futbolcuların transfer taksitlerinde zaman zaman yaşadığı sorunları öne sürerek parayı peşin olarak istediği, herhangi bir çek veya senet kabul etmeyeceğini belirttiği vurgulandı. İmza parasının hesabına geçtiğinin menajeri tarafından teyit edilmesinin ardından sözleşmeyi imzalayacağını belirten M'bia ile görüşmelerin sürdürüldüğü belirtildi.

TAKSİDİ KABUL ETMEDİ
Trabzonspor yetkilileri, Kamerunlu oyuncunun daha önce 1.5 milyon Euro'luk imza parasını her yıl 500 bin Euro olmak üzere yıllık garanti ücretine eklemeyi kabul ettiğini, ancak Trabzon'a geldikten sonra bu fikrinden vazgeçerek, 1.5 milyon Euro'yu peşin olarak istediğini söyledi. Bordo-mavili kulüp yetkililerinin, böyle bir hazırlıkları olmadığını söylemesine rağmen bu isteğinde direten M'bia'nın, ayrıca maç başı ücrette de zam istediği ileri sürüldü. Bordo-mavililerin, bu transfer konusunda Fransa'da bulunan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan haber beklediği ve görüşmelerin gece geç saatlere kadar sürebileceği vurgulandı.

Ömür AVCI
DHA
Etiketler

Yorum Gönder