banner864

Turgutluspor'da Demirel'in başkanığı da kısa sürdü 16 Nisan 2015, 14:14

TURGUTLUSPOR'da 8 Nisan'da yapılan olağanüstü genel kurulda koltuğu Mustafa Kocatürk'e devreden Adnan Demirel'in futbolculuğu gibi, başkanlığı da kısa sürdü.
Turgutluspor'un altyapısından yetiştikten sonra aralarında Altay, Bucaspor, Elazığspor ve Göztepe'nin de yer aldığı pek çok kulüpte forma giyen Demirel, 2009 yılında geçirdiği sakatlık yüzünden henüz 26 yaşındayken yeşil sahalara veda etmek zorunda kaldı. Pek çok eski futbolcunun aksine teknik adamlık veya menajerlikte gözü olmayan Demirel, sezon başında yapılan genel kurulda henüz 31 yaşında Turgutluspor'a başkan seçildi.

Futbolun içinden gelmenin avantajıyla doğru hamleler yapmasına rağmen ekonomik sorunları aşamayan Adnan Demirel, takımı bir türlü düşme potasından çıkaramadı. Son haftalara girerken kongre kararı alıp görevi mali açıdan daha güçlü bir yönetime devreden Demirel, 10 aylık başkanlık macerasına nokta koydu. Görevi bıraksa bile kulüpten kopmayacağını söyleyen Adnan Demirel, "Geçen sezona oranla yüzde 40 daha az bir bütçeyle yola çıktık. Başarısızlıktan veya parasızlıktan değil yerel yönetimden destek görmediğim için ayrıldım. Ne olursa olsun, Turgutluspor'un düşmeyeceğine inanıyorum" dedi.


Ergin KARATAŞ
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar