banner864

Turkish Airlines Ladies Open Antalya'da başlıyor 12 Mayıs 2015, 14:00

LADIES European Tour'un (Avrupa Kadınlar Golf Turnuvası) Türkiye ayağı olan Turkish Airlines Ladies Open Golf Turnuvası, 17- 20 Mayıs'ta Antalya'nın Serik İlçesi'ndeki Carya Golf Kulüp'te gerçekleştirilecek, 1 gün önce de Avea Prime Pro-Am Golf Turnuvası yapılacak.
 Avrupa'nın en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Ladies European Tour'un (LET), Türkiye ayağı 7'nci Turkish Airlines Ladies Open, 32 ülkeden 126 profesyonel kadın golfçünün katılımıyla yapılacak. Mineks International ve Regnum Carya Golf & SPA Resort organizatörlüğünde her yıl Carya Golf Kulübü ve National Golf Kulübü'nde dönüşümlü olarak düzenlenecek turnuvanın bu yılki ayağı, Serik'e bağlı Belek turizm merkezindeki Carya Golf Kulüp'te gerçekleştirilecek.

Bu yıl toplam 500 bin euro para ödülü dağıtılacak turnuvaya, dünya çapında 80 turnuva kazanan İngiltere'nin en iyi kadın golfçüsü Laura Davies, turnuvanın 2014 şampiyonu Fransız Valentine Derrey, 2013 şampiyonu Güney Amerikalı Lee Anne Pace, 2012 ve 2011 şampiyonu Hollandalı Christel Boeljon, 2010 şampiyonu İngiliz Melissa Reid, İspanyol Carlota Ciganda, Alman Leigh Whittaker ve İngiltere'den Charley Hull gibi birçok uluslararası golfçü yer alacak. Turkish Airlines Ladies Open'da bu yıl geleneksel 'Sunday Finish (Pazar bitişi)' geleneğinin dışına çıkılarak 'Wednesday Finish (Çarşamba bitişi) uygulanacak.

ÖNCE DÖRTLÜ TAKIM TURNUVASI DÜZENLENECEK

Turnuvadan 1 gün önce ise 1 profesyonel, 3 amatör golfçüden oluşan takımların mücadele edeceği Avea Prime Pro-Am Golf Turnuvası düzenlenecek.

Namık Kemal KILINÇ/SERİK(Antalya),(DHA)

Yorum Gönder