banner864

Türkiye Bisiklet Turu 29 Nisan 2014, 11:52

50'nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'unun 2'nci etabı olan 175 kilometrelik Alanya-Kemer etabını İngiliz bisikletçi Mark Cavendish kazandı.
50'nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ikinci gününde, sporcuların 175 kilometre boyunca mücadele ettiği Alanya-Kemer arasındaki etabında ilk etabın birincisi İngiliz bisikletçi Mark Cavendish kazandı.

Cavendish, yine ilk günkü gibi ferdi genel sıralama ve sprint puanları sıralamasında da birinci gelerek, 'turkuaz' ve 'yeşil mayo'ların da sahibi oldu.

Dün Alanya'dan saat 10.50'de start alan 20 takımdan 150'nin üzerindeki sporcu, saat 14.45 sıralarında Antalya’nın Kemer ilçesine giriş yaptı. Büyük bir çekişmeye sahne olan ikinci etabı da ilk etabın birincisi, İngiliz Mark Cavendish kazandı.

İkincilik kürsüsüne İtalyan Francesco Chacchi, üçüncülük kürsüsüne ise yine İtalyan Nicollo Bonifazio çıktı.

Dereceye giren sporculara ödülleri Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu tarafından verildi.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun üçüncü günü bugün Finike'den start alacak ve sporcular 1850 metre yükseklikteki Elmalı Göğübeli Geçidi'ne tırmanacaklar.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar