banner864

Türkiye kupası heyecanı 07 Ocak 2014, 18:14

Spor Toto Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası Sekizli Final heyecanı başladı. 5 gün sürecek organizasyonda, 8 takım mücadele edecek. Maçlar, Ankara Spor Salonu'nda oynanacak.
 Ankara'nın evsahipliği yapacağı Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası Sekizli Final mücadelesi, bugün oynanan çeyrek final maçları ile başladı.

Ankara Spor Salonu'nda 7-11 Ocak tarihlerinde düzenlenecek organizasyonda Konak Belediyesi, Adana Botaş, Galatasaray Odeabank, Beşiktaş, Kayseri Kaski, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Belediyesi ve Fenerbahçe mücadele edecek.

Kupada çeyrek final maçları 7 ve 8 Ocak, yarı finaller ise 9 Ocak Perşembe günü oynanacak. Türkiye Kupaso 8'li Finali, 11 Ocak Cumartesi günü yapılacak final maçıyla son bulacak.

Bugünkü ilk çeyrek final maçı şu sıralarda devam eden Konak Belediyesi - Adana Botaş arasında oynanıyor. Saat 20.00'de ise Galatasaray Odeabank ve Beşiktaş karşı karşıya gelecek.

İlk olarak 1992-1993 sezonunda düzenlenen organizasyonda Galatasaray, kupayı ilk 6 sezon kimseye kaptırmadı. Toplamda 10 kupa ile birinci sırada yer alan Galatasaray'ı, 9 kupa ile Fenerbahçe, iki kupa ile de Adana Botaş takip ediyor.

Kupayı geçen yıl, finalde Fenerbahçe'yi 74-72 yenen Galatasaray kazanmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar