Türkiye Yat Şampiyonası Bodrum'da başladı 15 Ağustos 2015, 18:02

Türkiye Yat Şampiyonası, Sahil Güvenlik Kupası mücadelesiyle Bodrum'da başladı. Şampiyonaya dördü Deniz Harp Okulu'na ait 34 tekne katıldı. Bu yıl ilk defa düzenlenen şampiyonada ekiplere; Sahil Güvenlik Kupası, Milta Bodrum Marina Kupası ve Bodrum Belediyesi Kupası için mücadele edecek
 Bu yıl ilk defa düzenlenen Türkiye Yat Şampiyonası Sahil Güvenlik Kupası mücadelesiyle Muğla Bodrum'da başladı.

Türkiye Yelken Federasyonu öncülüğünde Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü'nün destekleriyle düzenlenen şampiyonaya; dördü Deniz Harp Okulu'na ait çeşitli kentlerden 34 tekne katıldı.

Türkiye'nin yat şampiyonunu belirleyecek şampiyonda, Sahil Güvenlik Kupası, Milta Bodrum Marina Kupası ve Bodrum Belediyesi Kupası olmak üzere üç ayrı mücadele verilecek.

Şampiyona'nın başlama mücadelesi olan Sahil Güvenlik Kupası'nın startını, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Deniz Kıdemli Kurmay Albay Murat Yılmazarslan yaptı.

Yılmazarslan'ın başlarılar dileği sporcular toplam 17 millik şamandıra rotada yarıştı. Yılmazarslan ve rütbeli subaylar yarışı Sahil Güvenlik Gemilerinden izledi.

Oyuncu Zeynep Beşerler de yarışmacılar arasında yerini aldı. Kıyasıya mücadeleyle geçen yarışta renkli görüntüler oluştu. Şamandıra dönülürken teknelerin yan yana gelmesi heyecanı artırdı.

Yarışların tamamlanmasının ardından pazar akşamı düzenlenecek ödül töreniyle şampiyona sona erecek.

44'üncü Deniz Kuvvetleri Kupası yarışları Bodrum'da yapılmış, dün düzenlenen törende kazananlara ödülleri verilmişti. Törende; Balyoz Davası'nda tutuklandıktan sonra vefat eden Tuğamiral Cem Aziz Çakmak ve Kurmay Albay Murat Özenalp anısına da özel kupalar verilmişti.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar