banner864

UEFA'dan Karabükspor'a kötü haber 16 Temmuz 2014, 16:49

Tarihinde ilk defa UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek olan Kardemir Karabükspor'un maçlarını oynadığı Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı'nda inceleme yapan UEFA yetkilileri, 900 kişi kapasiteli maraton üst tribününe seyirci alınmamasını kararlaştırdı.
 UEFA yetkilileri, 12 bin 340 seyirci kapasiteli Dr. Necmettin Şeyoğlu Stadı'ında dün inceleme yaptı. Yetkililer, 2 kattan oluşan toplam bin 800 kişi kapasiteli maraton tribününün 900 kişi alan üst katının, eğimin fazla olması nedeniyle tehlike oluşturduğu gerekçesiyle UEFA kriterlerine uymadığını belirledi. Yetkililer, buraya seyirci alınmamasına karar verdi.
Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Mustafa Yolbulan, UEFA yetkililerinin maraton tribünün üst katının uygun olmadığını kendilerine ilettiğini söyledi. Yolbulan, şöyle konuştu:
"Maalesef maraton tribünün üst kısmına seyirci alınmayacak. Burada yaklaşık 900 seyirci maç izleyebiliyordu. Bu bizim için bir kayıp. Ama diğer tribünler dolsa bize yeter. Dolmazsa bu takıma ayıp olur. 1969 yılında kurulmuş 45 yıllık bir kulüp tarihinde ilk defa Avrupa maçı oynuyorsa ve o stat o maçta dolmazsa kendimizi sorgulamamız lazım."
Cuma günü İsviçre'de Avrupa kurasının çekileceğini hatırlatan Yolbulan, "İyi bir kura çekerek elemeleri geçmek ve gruplara kalmak istiyoruz. Takımın morali yerinde. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Bülent Diktepe (DHA)

Yorum Gönder