banner864

Ünal Aysal’dan açıklama 14 Ekim 2014, 17:32

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, milli takımda yaşanan olumsuz sonuçların oyuncuların üzerine yıkılmak istendiğini fakat problemin oyuncularda değil kurumların başındakilerde olduğunu söyledi.
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, milli takımda yaşanan olumsuz sonuçların oyuncuların üzerine yıkılmak istendiğini fakat problemin oyuncularda değil kurumların başındakilerde olduğunu söyledi.

Anafen Eğitim Kurumu öğrencileri ve öğretmenleri bugün Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da başkan Ünal Aysal’a ziyarette bulundu. Öğrencilerle sohbet eden başkan Ünal Aysal, Galatasaraylı öğrencilere hediyeler verdi. Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal, gündemle ilgili açıklamalarda da bulundu.

“BALIK BAŞTAN KOKAR”


Aysal, milli takımda yaşanan başarısızlıkların sebebinin oyuncular olmadığını vurgulayarak, “Türk futbolunun geride kalmasının sebebi, Türk spor yönetimlerinin vizyon eksikliğidir. Biz böyle bir sorun, problem yaşamasaydık bugün milli takım, Avrupa’da daha farklı bir noktada olurdu. Diğerlerinden çok daha başarılı olurdu. Vizyonumuzun geniş olduğu dönemleri geçmişte gördük ve ne kadar başarılı olunduğunu gördük. Futbolculara sorun yıkılmak isteniyor, sorun oyuncular da değildir. Problem kurumların başındakilerdedir. Balık baştan kokar. Baştaki adam doğru vizyona sahipse ekip gelişim sağlar” ifadelerini kullandı.

“4. YILDIZI ALAMAZSAK TABİİ Kİ DE DÜNYANIN SONU DEĞİL”

Aysal, Galatasaray’ın bu sezon 4. yıldız hedefi için elinden gelen her şeyi yapacağını belirterek, “Galatasaray bu sene 4. yıldızı almak için her şeyi yapacak. Her şeyi derken elimizdeki bütün sportif ve mali imkanları kullanacağız. Galatasaray 4. yıldızı almazsa tabii ki dünyanın sonu değil ama almamız gereken ve hakkımız olan bir yıldız bu. Muhakkak benden sonraki yönetimler bunun için her şeyi yapacaktır” dedi.

“GALATASARAY BU SENE TÜRKİYE LİGLERİNİN EN BAŞARILI TAKIMI OLACAK”


Sarı-kırmızılı takımın tecrübeli hocası Prandelli’nin çok deneyimli bir isim olduğunun altını çizen başkan Aysal, “Geçen gün adaylarımızın konuşmalarını dinledim. Söz birliği yapılmışcasına teknik direktör Prandelli konusunda hem fikirler. Böyle bir değişime zaten ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. Hocamız daha yeni geldi. Çok deneyimli bir hoca ve Türkiye’nin alışması gereken profillerden bir tanesi. Prandelli benim çok desteklediğim ve ümit bağladığım bir hoca. İnşallah bundan sonra da görevine devam edecek ve Galatasaray bu sene Türkiye liglerinin en başarılı takımı olacak. Bu konuda Prandelli’ye güvenmeliyiz” diye konuştu.

“İKİSİ DE ASLAN GİBİ”

Galatasaray’ın başkan adaylarını da değerlendiren Aysal, “İkisi de aslan gibi. Tahmin ediyorum şu masaya oturdukları vakit onlar da bir genç kadar dinamik olabilirler. Yöneticilerin dinamizmi yaşlarında değil, vizyonlarında zekalarında ve cesaretlerinde yatar. İki başkan adayımız da cesur, vizyon sahibi, zeki kişilikler. En az benim kadar başarılı olabileceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder