banner864

Uruguay Devlet Başkanı'na göre FIFA bakın kimlerden oluşuyor 01 Temmuz 2014, 00:58

Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica'dan FIFA için ağır sözler.

FIFA yönetimi için "bir grup yaşlı o. çocuğundan başkası değil" ifadesi kullanan Devlet Başkanı Jose Mujica, hatasını anladı ancak söylediği sözlerden geri dönüş yapmadı.

Başkan Mujica, Uruguay milli takımının Dünya Kupası 2. turunda Kolombiya karşısında 2-0 yenilerek turnuvaya veda etmesi üzerine takımını havaalanda uçağın çıkış kapsında karşılayarak herkesi tek tek öptü. Bir gazetecinin "Bu yenilgiyi nasıl karşılıyorsunuz sorusuna ispanyolca "FIFA como una manga de viejos hijos de puta" yani "FIFA bir gurup yaşlı o..çocuğundan başkası değil" ifadelerini kullanan Devlet Başkanı, büyük şaşkınlık yarattı. Hatasını anlayan Devlet Başkanı Jose Mujica elini ağzına götürerek "Ah ben ne dedim" ifadesi kullandı. Devlet Başkanının hata yaptığını anlayan gazetecinin "Bunu yayınlayalım mı" şeklindeki sorusuna ise "yayınla tabii umurumda bile değil" şeklinde cevap verdi.  DHA

Etiketler

Yorumlar

che :

suarez bu cezayı haketti. ama onun yaptıklarını fransız, isviçreli ya da alman bir futbolcu yapsa aynı oranda cezalandırılabilir miydi? devlet başkanının öfkesi haklıdır, küfür yanlış olsa da.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar