banner864

Yarın başlıyor 02 Nisan 2015, 14:03

Aralarında Porto, Ajax, Dinamo Kiev, Sheffield United gibi dünya devlerinin bulunduğu 21 ülkeden 48 takımın katıldığı U12 İzmir Cup, yarın başlayacak
Altınordu'nun projelendirdiği, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği U12 İzmir Cup, yarın başlayacak. 21 ülkeden 31'i yabancı toplam 48 takımın Altınordu'nun Selçuk-Efes Tesisleri'nde mücadele edeceği U12 İzmir Cup'ta maçlar sabah 08:00'de start alacak. İlk gün birbirinden heyecanlı tam 120 karşılaşma oynanacak. Türkiye'nin küçük yaş grubundaki en geniş katılımlı turnuvasının açılışını ise saat 13:30'da UEFA'daki 1. Asbaşkanlığı görevinden geçen hafta ayrılan FIFA İcra Komitesi Üyesi Şenes Erzik yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, turnuva öncesi İzmir'i temsil edecek kulüplerin sporcu ve antrenörlerini makamında kabul ederek başarı diledi. Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, İzmirspor, Karşıyaka, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Balçova Yaşamspor ve Bornovaspor forması giyen oyuncular heyecanlarını Başkan Kocaoğlu ile paylaştı. İzmir takımlarının ve sporcularının vitrine çıkacakları bu uluslararası etkinlikte başarılı olacaklarına inandığını ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, "Tabi ki önemli olan yarışmak, önemli olan ortaya bir iddia koymak. Çalışa çalışa eksiklerinizi giderecek ve ileri yürüyeceksiniz" diye konuştu.

Bir kentte birlikteliğin korunabilmesi halinde sinerjinin de yakalanacağını ifade eden Başkan Kocaoğlu, "Bu konuda her zaman önderlik yapmaya çalıştık. İzmir'de spor altyapısının eksiklerini önemli ölçüde tamamladık. Bir tek stat konusunda eksiğimiz kaldı. İlçe belediyelerimizin bu alandaki çalışmalarına da destek veriyoruz" dedi.

Altınordu Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Barış Orhunbilge ise geçtiğimiz yıllarda 12 takımla başlayan turnuvanın İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 48 takıma ulaştığını ve kentin yeni bir markası olma yolunda ilerlediğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na destekleri nedeniyle teşekkür eden Orhunbilge, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla sayıda kulübün katılımıyla İzmir Cup'ı büyüteceklerini dile getirdi.

İZMİR'İN SİMGESİ ÖNÜNDE POZ VERDİLER

Başkan Kocaoğlu, ziyaretin ardından İzmir kulüplerinin minik sporcularıyla birlikte Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Konak Meydanı'na minyatür kaleler kurarak gösteri maçı yapan U12 sporcuları, sporun ruhuna uygun bir şekilde İzmir dayanışmasının en güzel örneğini sergiledi.


DHA
Etiketler

Yorum Gönder