banner864

Yelken keyfini doruğa ulaştıracaklar 17 Nisan 2014, 09:41

Yelken tutkunlarını bir araya getiren TAYK 2014 Yat Trofesi start alıyor. 19 Nisan’da Ataköy Parkurunda başlayacak yarışlar yıl boyunca 10 farklı yarışla Marmara Denizi’nde yelken keyfini doruğa ulaştıracak.
Yelken tutkunlarının yakından takip ettiği TAYK 2014 Yat Trofesi’ne bu yıl 40’ın üzerinde yarışçı katılacak. Ataköy Parkuru’nda gerçekleşecek olan ilk yarışta yarışçılar Beneteau marka yelkenlileri ile Marmara’nın dalgalı sularında şanslarını deneyecekler.  

TAYK 2014 Yat Trofesi’nin iddialı ekiplerinden Poseidon, bu yıl yarışlara Zenith sponsorluğunda katılıyor. İlk defa yelken yarışlarında yer almanın onlar için önemini anlatan Zenith Marka Müdürü Haluk Güngör, 19 Nisan’da başlayacak yarışlarla ilgili şunları söyledi. “Yelken sporu Türkiye’de daha da gelişmesi gereken bir spor. Ülkemiz yelken için çok elverişli ve birçok avantaja sahip. Bu nedenle markaların da bu sporlara daha fazla destek olması ve gelişimi için katkıda bulunmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu yıl hedefimiz katılacağımız yarışlarda elimizden gelen en yüksek seviyede rekabet edip yelken sporunun keyfini çıkarmak.”

İstanbul’da pek çok yelkenciyi bir araya getirecek olan TAYK 2014 Yat Trofesi’nde yarışmacılar 19 Nisan’da Ataköy Parkuru’nda yelken basacak.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar