banner864

Yeni Diyarbakırspor ligden çekildi 19 Mayıs 2015, 18:14

Denizlispor ile oynadıkları müsabaka olaylar nedeniyle yarıda kalan Yeni Diyarbakırspor Kulubü ligden çekildiğini duyurdu. Süper Toto 3'üncü ligde mücadele eden kulübünün açıklamasında "kendi bölgesel ligimizi kuralım" ifadelerine yer verildi.
Spor Toto 3'üncü ligde mücadele eden Yeni Diyarbakırspor ligden çekilme kararı aldığını duyurdu. 

Denizli Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştığı müsabaka olaylar nedeniyle yarıda kalan Yeni Diyarbakırspor yazılı bir duyuru ile ligden çekildiğini açıkladı. Kulüp Başkanı Fevzi İlhanlı imzasıyla yapılan açıklamada; bölgesel lig kurulması için bölge takımlarına çağırı yapıldı. 

"TFF’nin ligleri bizim ve bölgemizİN tek seçeneği değildir, başka seçenekler vardır. Bölgemizdeki takımlara sesleniyoruz. Kendi bölgemizin ligleri için biz göreve hazırız, kendi liglerimizi kuralım. Kendi seçeneklerimizi devreye sokmaktan başka çare kalmamıştır"

Yeni Diyarbakırspor adına yapılan açıklamada Kızılyıldız-Partizan müsabakasında yaşanan olayların Yugoslavya'nın parçalanmasını tetiklediği  belirtildi. 

Başkan Fevzi İlhanlı, Diyarbakırlı siyasetçi ve milletvekillerini de eleştirdi, "kentimizin takımına sahip çıkılmadı" ifadelerini kullandu. 

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder