banner864

Yıldız Milliler turladı 13 Ağustos 2015, 11:19

Litvanya'da düzenlenen Yıldız Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye, ikinci tur son maçında ev sahibi Litvanya'yı 67-64 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Litvanya'da düzenlenen Yıldız Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye, ikinci tur son maçında ev sahibi Litvanya'yı 67-64 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.
 Mücadeleye Enis Sipahi, Onuralp Bitim, Servet Kurnaz, Muhaymin Mustafa ve Ahmet Duran beşi ile başlayan Milliler, ilk 5 dakikayı 9-4 önde geçti. İlk çeyreğin son bölümlerinde farkı çift hanelere çıkaran Ay Yıldızlı ekip, ilk 10 dakikayı 19-7 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Litvanya farkı 7 sayıya düşürdü. Milliler soyunma odasına 36-29 önde gitti.


Ay Yıldızlılar üçüncü çeyreğe Muhaymin Mustafa'nın sayıları ile başladı. Üçüncü çeyrekte fark tekrar çift hanelere çıktı ve bu çeyrek 51-41 Millilerin üstünlüğü ile tamamlandı. Milliler son çeyrekte zorlansa da karşılaşmayı 67-64'lük skorla kazanmayı başardı ve çeyrek finale yükseldi.


Millilerin çeyrek finaldeki rakibi diğer grupta oynanan maçlara göre bu akşam belli olacak.(DHA)

Yorum Gönder