banner864

Chrome kullananlara çok önemli uyarı 22 Mayıs 2014, 11:02

Birçok güvenlik açığını ortadan kaldıran Chrome'un yeni sürümü yayınlandı.
 Google, web tarayıcısının önemli açıkları yamayan yeni sürümü Chrome 35'i indirmeye sundu.

Popüler tarayıcının yeni sürümünde 3'ü "yüksek riskli" tam 23 açık, Google tarafından kapatılmış bulunuyor. Bu açıkların ve son sürümdeki değişikliklerin detayları ise henüz tam olarak açıklanmadı. Ancak uzaktan dinlenmeye izin veren Speech API'daki açık, bu sürümde giderilmiş bulunuyor. Chrome 35'in getirdiği yenilikler arasında ise geliştiriciler için daha iyi dokunmatik girişi denetimi, yeni JavaScript özellikleri, uygulama ve eklentiler için program arayüzleri var.

Chrome 35 ile ilgili ilginç bir detay, Google'ın tarayıcıdaki açıkları bulan firma dışındaki kişilere toplam 9.500 dolar ödemiş olması. En yüksek ödemede bulunulan açıklar arasında 3.000 dolar ile "Use-after-free in styles" hatası ve "Integer overflow in audio" hatası bulunuyor.
Etiketler

Yorumlar

Kalender KILIÇ :

küresel kurumsal din'ler le i̇nsanları baktılar iyice "yeme zamanı" ellerinden gidiyor, şimdi "di̇ji̇tal di̇n'..leme kiskacina aldilar..bu süreci̇n ayirdimina varamayan cahi̇l yöneti̇mler habi̇re hutbe okutuyorlar..memleket ve i̇çi̇nde yaşayan i̇nsanlarin onurunu,özel,mahremi̇ni̇ koruyamayan yöneti̇mler ne yazik ki̇,i̇nsanlarin mahremi̇ne gi̇zlenmeyi̇ beceri̇yorlar..hem ülke,hem i̇çi̇nde yaşayanlari çürütüyorlar..küresel taki̇p, gi̇zli̇den her forma gi̇rerek,seni̇ dünya'ya geldi̇ği̇ne pi̇şman edi̇yorlar..ne mutlu cahi̇l olana! ami̇n.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar