banner864

Twitter'ın yerli rakibine bakanlıktan davet 18 Haziran 2014, 17:48

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Facebook ve Twitter'a rakip olmak amacıyla "Freelyshout.com" sitesini kuran Kocaeli'deki iki gence, projelerini sunmaları için davet gönderdi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gebze'de yaşayan ve Facebook ile Twitter'a rakip olan "Freelyshout.com" sitesinin kurucularından Yasin Ersoy ve Ertan Aktaş'a, projeleriyle ilgili sunum yapmak üzere davet gönderdi. Aktaş, yaptığı açıklamada, sitelerinin 2013 yılında yayına girdiğini ve ilk üyelerinin ünlü televizyoncu Okan Bayülgen ve Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay olduğunu söyledi. Kullanıcılara "shout" diye adlandırdıkları fotoğraf ve videolu paylaşım imkanı sunduklarını ve diğer sosyal medya sitelerinden farklı olarak sitede sosyal sorumluluk modülünü de eklediklerini belirten Aktaş, bu yolla bir farkındalık oluşturulabildiğini dile getirdi.
Yakınındaki bir hastanede kan ihtiyacı varsa kullanıcının bunu hemen görebildiğini vurgulayan Aktaş, 'Bunlar gibi birçok modül var. Şu anda yaklaşık 140 bin kullanıcımız oldu.' dedi.
"Dünya çapında popülerleşmeyi hedefliyoruz"
Projelerinin incelemeye alındığını ve yarın sunum yapacaklarını söyleyen Aktaş, Bakan Fikri Işık'ın destekleriyle sitelerinin daha da büyüyeceğini ve yakın bir dönemde sitenin mobil uygulamalarını yayınlayacaklarını dile getirerek, "Mobil uygulamaları da yayınladıktan sonra popülerliği 4 kat artacaktır. Herkes kullanmaya başlayacaktır. Bu konuda herkesten destek bekliyoruz." şeklinde konuştu. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Metin Temiz :

madem yerli bir sosyal medya sitesi kurduğun iddiasıyla çıkıyolar ortaya neden adını Türkçe koymuyolar? Hem aynı zamanda sosyal medya sitesine değil güvenilir ve temiz olanlara ihtiyacımız var. Terör, uyuşturucu, fuhuş gibi etkinliklerin videolarının açıkça paylaşıldığı ya da söylemlerinin yeraldığı bir siteye değil tertemiz ve milli bir sosyal medya sitesine ihtiyacımız var.

Yaman :

madem yerli yazılım bari adını da yerli yapsaydınız!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar