banner864

Yeni hat alırken dikkat! 09 Temmuz 2014, 16:55

Numaranızı değiştirmek istediniz ve yeni hat aldınız. Kişilerin başkaları tarafından rahatsız edilmesi, borçlulardan kaçma veya herhangi bir nedenden dolayı kendilerine ulaşılmasını engellemek isteyen bir çok kişi çift hat taşıyor ve sık sık numara değiştiriyor.
Memur Ajans'ta yer alan habere göre; genellikle kullanıcıların rahatsız edildiği numaralar GSM şirketlerince, başka müşterilere gerekli açıklama yapılmadan sadece küçük puntolarla 'bu hat daha önce kullanılmış' türünden bir yazı ile başka müşterilere satılıyor.

Yeni hat alanlar yeni numara aldım sanmasın! Yeni hat alarak bu hattın numarasının ilk kez kullanıldığını sanan müşterilerin, kendilerini arayan bilinmeyen numaralardan veya daha önceki hat kullanıcılarının başına musallat olanlar yeni hat sahibini rahatsız edebilir.

Çoğu kişi yeni hattını bu yüzden değiştirmek zorunda kalıyor. Bu durum da vatandaşlar yeni bir ücret daha ödemek zorunda kalıyor.GSM şirketleri ise kullanılmış numaraları bir başkasına yine satmaktan geri kalmıyor.

Yeni hat alırken kullanılıp kullanılmadığını mutlaka sorun! Yeni bir hat alırken GSM şirketlerinin müşteri temsilcilerine hattın daha önce kullanılıp kullanılmadığını sormaları, hattla ilgili bilgileri ayrıntılı olarak okumaları ve kullanılmamış hat almalarını öneriyoruz.

Kullanılmış hat alanların başına gelenler sizin de başınıza gelmemesi için uyarılarımızı dikkate alınız.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder