banner864

Youtube'a erişim engeli kalktı 03 Haziran 2014, 15:53

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), 27 Mart'tan bu yana yasak olan video paylaşım sitesi youtube'u erişime açtı.
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), 27 Mart'tan bu yana yasak olan video paylaşım sitesi youtube'u erişime açtı.

Milliyet'ten Türker KARAPINAR'ın haberine göre Youtube; Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan gizli Suriye toplantısı kayıtlarının yayınlanması nedeniyle TİB tarafından 27 Mart'ta erişime kapatıldı. Ankara 4. İdare Mahkemesi, erişimin engellenmesi kararının yürütmesini durdurmasına rağmen açılmayan Youtube'un, erişime açılması için başta youtube'un avukatı Gönenç Gürkaynak, akademisyen Kerem Altıparmak, Türkiye Barolar Birliği ve CHP'li bazı milletvekilleri erişim engelinin kaldırılması için Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulundu. Anayasa Mahkemesi, youtube'un kapatılmasının ifade özgürlüğü ihlali olduğuna karar verdi. Karar, TİB'e iletildi. TİB, bu kararı uygulayarak youtube'la ilgili erişimin engellenmesi kararını kaldırdı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Ali Kuşçu :

yoo bende hala kapalı ?

ali inan :

zaten fiilen açıktı.resmen de açmak zorunda kaldılar.kendi yandaşlarının bile twitter, youtube ve facebook'u paylaşımlarını görülüyordu..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar