100 avukat savunmak için başvurdu! 25 Aralık 2014, 19:18

Lise öğrencisi M.E.A.'nın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret etttiği iddiasıyla tutuklanmasına tepkiler çığ gibi büyüyor. 16 yaşındaki öğrenci için 100 avukat müdafilik talebinde bulundu. CHP Grup Başkan vekili Engin Altay “AKP döneminde konuşanlar ya mezarda ya cezaevinde” dedi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da "amaç topluma korku salmak" diye konuştu

100 avukat savunmak için başvurdu! paylaşan: ulusalkanal
16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A.'nın Kubilay’ı anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanına hakaret içerdiği gerekçesiyle tutuklanmasına her kesimden tepki var.

Konya Sulh Ceza hakiminin verdiği kararla okulundan alınıp tutuklanan M.E.A.için avukatlar itiraz dilekçesi verdi. Ayrıca şu ana kadar 100 den fazla avukat da savunma yapmak için M.E.A.'nın ailesiyle irtibata geçti.

Tutuklamaya Meclis'teki muhalefet partilerinden tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP iktidarı döneminde konuşanların cezalandırıldığına dikkat çekti. 

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise lise öğrencisi bir çocuğun tutuklanmasındaki amacın başka olduğunu söyledi. “Amaç topluma korku salmak” dedi. 

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar