banner864

15 kişi tutuklandı 27 Mart 2015, 17:39

Mersin'de "ihaleye fesat karıştırma" iddiasıyla gözaltına alınan 15 kişi tutuklandı. 2011-2014 yıllarını kapsayan ve 48 ihaleyle ilgili olarak başlatılan operasyonda, 20 kişi de serbest bırakıldı. Dönemin CHP'li Belediye Başkanı Macit Özcan ile birlikte 13 kişi hakkında gıyabı tutuklama kararı verildi.
 "İhaleye fesat karıştırma" iddiası Mersin'de 15 tutuklamayla sonuçlandı.

Mersin Savcılığı'nca, "suç işlemek amacıyla örgüt kurarak ihalelere fesat karıştırdıkları" iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Soruşturma 2011-2014 yıllarını kapsayan 48 ihaleyle ilgili başlatıldı. Eski CHP Belediye Başkanı Macit Özcan'ın oğlu İlker Özcan, kardeşleri Sacit Özcan ve Tacit Özcan'ın da aralarında bulunduğu 50 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Ancak Mersin'de 15 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Macit Özcan aramalarda bulunamadı.

Gözaltına alınan şüphelilerden 15'i, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 35 kişi ise, ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

2'nci Sulh Ceza Mahkemesinde ifade veren şüphelilerden Macit Özcan'ın oğlu İlker Özcan, kardeşleri Sacit ve Tacit Özcan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi tutuklandı. 20 kişi 'adli kontrol' şartı ile serbest bırakıldı. Tutuklananlar Mersin E tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Dönemin CHP'li Belediye Başkanı Macit Özcan ile birlikte 13 kişi hakkında gıyabı tutuklama kararı verildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar