banner864

18 yaşından küçüklere artık yasak! 29 Ağustos 2014, 16:36

Konya'da valiliğin aldığı kararla artık 18 yaşından küçüklere şehirlerarası yolcu bileti satışı yapılmayacak. Reşit olmayanlar aileleri ya da kanuni temsilcileri ile seyehat edebilecek. Kurala uymayanlar ise cezalandırılacak.
Kayseri'nin ardından Konya'da da 18 yaşından küçüklere otobüs bileti satışı yasaklandı. 

Konya Valiliği'nin başlattığı yeni uygulama ile reşit olmayanlara şehirlerarası yolcu bileti satışı yapılmayacak. Gerekçe olarakta çocuk ve gençlerin başlarına gelecek olumsuzlukları ve kayıpları önlemek gösterildi.

18 yaşından küçük çocuklar ailesi veya kanuni temsilcisiyle seyehat edecek. 

Kurala uymayanlar hakkında ise Kabahatler Kanununun 32. Maddesinden Cezai işlem uygulanacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Emre ikan :

Cocuk yasadigi yerden gidecekse, ne yaparsaniz yapin yolunu bulur,,, Oysa ki, Aile ici iliskileri gelistirici, sorunlari cozucu adimlar bir sosyal devletten gelse daha anlamli olur, Ama yasakci beyinler her sorunu yasakla cozebileceklerine inaniyorlar, NE KADAR VAHIM bir tablo...beyler diyalekt diye bir sey var, biraz okuyun arastirin, Ne kadar yasaklarsan yasakla bir yerden eninde sonunda patlar...

Kemal Doğan :

Kayseri'nin ardından Konya Valiliğini de tebrik ediyorum. Bu uygulamanın yurt geneline yayılması çok daha iyi olacaktır. Sosyal Devlet ne yapar ? Sorusunun son zamanlarda gördüğümüz nadir örneklerinden tekrar tebrik ediyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar