38 yıllık hasreti ölümle son buldu 08 Temmuz 2015, 15:18

38 yıl önce evlatlık verilip bir daha görüşemeyen iki kardeş Facebook'ta buluştu ama bu kez de onları ölüm ayırdı.
Muğla'nın Göktepe Mahallesi'nde çoban Hasan Küçükdemirel ve ev kadını Adile Küçükdemirel'in çocukları olan 11 kardeş, küçük yaşlarda Ege Bölgesi'nin değişik illerine evlatlık verildi. Yoksulluk nedeniyle çeşitli illere savrulan kardeşler, birbirlerinin varlığından habersiz yeni yuvalarında yaşamlarını sürdürdü. 1976 yılında farklı ailelere evlatlık verilen 11 kardeşten Mehmet Küçükdemirel ile kardeşi Dilek Ekin Tengül, 38 yıl sonra sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan birbirini bulup buluştu.BÖBREK YETMEZLİĞİ
Hasret gideren iki kardeşin sevinci bir yıl sürdü. Kentin merkez ilçesi Menteşe'de yalnız yaşayan Boncuk lakaplı Mehmet Küçükdemirel, geçen pazartesi sabah yolda yürürken aniden rahatsızlandı. Ambulansla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Küçükdemirel'e yapılan tetkiklerde böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Küçükdemirel, bu sabah yaşamını yitirdi. Ölüm haberi başta, 38 yıl sonra bulduğu ağabeyini bir yıl sonra yitiren Dilek Ekin Tengül olmak üzere Mehmet Küçükdemirel'in yakınlarını üzüntüye boğdu. Mehmet Küçükdemirel'in bugün öğlende Kurşunlu Camii'nde kılınan namazın ardından Göktepe Mahallesi'nde toprağa verildiği belirtildi.

Öte yandan Menteşe Belediye Başkanlığı yetkilileri tarafından geçen 1 Temmuz'da 53 yaşına giren Küçükdemirel'in doğum günü kutlanmıştı.


Aykut Kurt/ Muğla
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar