banner864

57 kaçak yakalandı 04 Mayıs 2015, 10:30

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nden yasadışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu Suriye uyruklu 57 kaçak, Karaada Adası açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
 TCSG 1 Nolu Bot Komutanlığı'na getirilen kaçaklar, rahat tavırlarıyla dikkati çekti.

Bodrum Sahil Güvenlik ekipleri, bir grup kaçağın bugün sabah saatlerinde yasa dışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmeye çalıştığını öğrendi. Harekete geçen ekipler, Karaada Adası açıklarında 7 metre uzunluğunda lastik botta, altısı kadın, dördü bebek ve yedisi çocuk 57 kaçağı yakaladı. Rahat tavırlarıyla dikkati çeken kaçaklar, Milta Bodrum Marina'dan karaya çıkarıldı. Çok iyi Türkçe konuştuğu duyulan kaçakların kucaklarındaki uyuklayan ve ağlayan bebekler yürek burktu. Sahil Güvenlik botundan inen bir kaçak kolunu incitince 112 sağlık ekiplerine bilgi verildi. Yaralı kaçak ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. TCSG 1 Nolu Bot Komutanlığı'na götürülen kaçakların buradaki işlemlerinin tamamlanması ardından Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi Büro Amirliği'ne teslim edileceği belirtildi.

Kaçaklardan, ülkesinde arkeoloji öğrencisi olan Şerif Hoşan, "Günde 15 saat çalışıyorum ve 30 lira para alıyorum. Yaşam çok zor. Bu nedenle Yunanistan'a geçmek istiyorum" dedi.

Nilüfer KANDIRMIŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar