banner864

Ada açıklarında 2 ceset bulundu 15 Ocak 2015, 02:35

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi Çavuş Adası açıklarında 2 erkek cesedi bulundu.
Gümüşlük Mahallesi Çavuş Adası açıklarında bu gece devriye gezen 11 Nolu Sahil Güvenlik Botundakiler, su üzerinde çürümeye başlamış 35 yaşlarında bir erkeğe ait cesetle karşılaştı. Bota alınan ceset, Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan karaya çıkartıldı. Yapılan inceleme sonrası cesti otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Ayrıca bu sabah Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'nın Kumburnu Mevkisi'nde biri 25- 26 yaşındaki bir erkeğe, Pharmakonisi açıklarında ise 2- 3 yaşıdaki bir kız çocuğuna ait 2 ceset daha bulundu. Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince sudan çıkartılan cesetlerin, otopsi için Rodos Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği belirtildi.

Geçen hafta sonu Yunanistan açıklarında üç ceset daha bulunmuştu. Bugüne kadar bulunan 6 cesedin, geçen 29 Aralık'ta, Bodrum açıklarında batan teknede kaybolan 9 Suriyeli kaçağa ait olduğunun sanıldığı kaydedildi. Türk ve Yunan sahil güvenlik ekipleri, kendi bölgelerinde tekrar arama çalışmasına başladı.


1 CESET DAHA BULUNDU

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Koyunbaba Mevki Taşburnu'nda karaya vurmuş, çıplak, 35 yaşlarında bir erkek cesedi daha bulundu. Jandarmanın olay yerinde yaptığı inceleme sonrası otopsi için ceset Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Bulunan kişinin de geçen 29 Aralık'ta, Bodrum açıklarında batan teknede kaybolan 9 Suriyeli kaçaktan biri olduğunun sanıldığı kaydedildi. Şu ana kadar Türk ve Yunan sularında bulunan ceset sayısı da 7'ye ulaştı.


Yaşar Anter
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar