banner864

Adanalı kül yutmadı! Erdoğan'ı bu pankartla karşıladı 30 Mayıs 2015, 09:08

Recep Tayyip Erdoğan, dün meydan savaşının yaşandığı Adana'daydı. Tayyip'i MHP'li belediye başkanı karşılamazken Erdoğan havalimanına iner inmez "Geldikleri gibi giderler" pankartıyla karşılandı. Kentteki Suriyeliler de otobüslerle miting alanına taşındı.
Erdoğan'ı havalimanında karşılayanlar arasında, 'Seçimden sonra gel' açıklaması yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü yer almadı. Adana Havalimanı'nın VİP çıkışını tam karşıdan gören binaya da boydan boya MHP İl Başkanlığı imzalı 'Geldikleri gibi giderler' sözünün yer aldığı dev bir Atatürk posteri asılması dikkat çekti.

Uğur Mumcu Meydanı'nda Nevşehir, Karaman, Kilis, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Niğde'den gelen takviye polis ekipleri de görev aldı. Yaklaşık resmi ve sivil 10 bin polis Uğur Mumcu Meydanı ve meydana bağlanan Ziya Paşa Bulvarı, Atatürk Caddesi ve çevredeki ara sokaklarda güvenlik önlemi aldı. 

SURİYELİLER TAŞINDI, ÖĞRENCİLER 3 DERS YAPTI 
Kent merkezi ve ilçelerdeki tüm okullarda öğleden sonra 3 ders yapıldı ve isteyen öğrenci ile velilerinin Uğur Mumcu Meydanı'na gelmesi sağlandı. Adana’da çadır kentte kalan Suriyeliler otobüslerle Tayyip Erdoğan’ın mitingi için Uğur Mumcu Meydanı’na taşındı. 10 binden fazla Suriyelinin kaldığı ‘çadır kentten’ yaklaşık 120 minibüs ve otobüs kaldırıldı. Saat 14.30’da miting alanına taşınmaya başlanan Suriyeliler, program sonrası yine otobüslerle çadır kente getirildi.

MHP'Lİ BAŞKAN KARŞILAMADI 
Yurt gazetesinde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana ziyaretinde, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü karşılamada yer almadı. Hüseyin Sözlü, 20 Mayıs'ta yaptığı açıklamada Erdoğan'ın seçimden sonra Adana'ya gelmesi çağrısında bulunup, "Cumhurbaşkanı Anayasaya göre tarafsız olmalı. Seçimden önce Adana'ya gelecek olması buna gölge düşürür. Seçimden sonra gelirse kendisini en sıcak şekilde ağırlarız" demişti.

BİLDİĞİNİZ ERDOĞAN KONUŞMASI 
Erdoğan konuşmasında, MHP'li belediye başkanını hedef aldı, "Gerek yok be gerek yok. Bunların bizleri gelip karşılaması karşılamaması sadece ne denli nezaket kurallarına sahip olduklarını gösterir. Hiç önemli değil. bölücü terör örgütünün desteklediği o partinin belediye başkanları da aynı. Ama aynı şekilde MHP’nin bir Karabük belediye başkanı karşıladı. Ve hatta açılış törenine de geldi. Oraya da gelince ben de kendisinden rica ettim çıktı selamlama konuşması yaptı. Biz nezakete nezaketsizlik yapmayız. Eğer nezaket kurallarına uymuş olsa Türkiye’nin bir cumhurbaşkanı olarak yapılması gerekenin en güzelini yaparız. Ama bu kuraldan anlamayanlar da kusura bakmasınlar" ifadelerini kullandı. (Yurt gazetesi)


Yorumlar

Tanhu KAGAN :

of of of ! o duvardaki buyuk ataturk resimi olayi tam anlatmis! soze gerek yok! adanalilari birkez daha sevdim!

zafer :

herşey ortada... vatansever siyasi güçlerin birlik olması bu kişiyi ertesi gün bu ülkeden kaçırmaya yetecektir ama işte o yok şimdilik! herkes, benim partim, demekle meşgul!!!

sevim. :

cumhur başkanı gibi gel! başbakan adayı gibi muhalefet yap ,tarafsızım deyip akpye oy dilen sonra itibar bekle!

ata :

binayi yiktirmasin. millet evsiz barksiz kalir. akp'li yok muymus o dairelerde ?

mustafa cenap aytepe :

akp farkında olmadan nuhun torunlarını ayaklandırdı artık önümümüze ne istinat duvarı nede bentler nede kaleler çıksa vız gelir yanlız türkiyede değil dünyanın heryerinde mustafa kemalin askerleri aya kalktı selam olsun kürreyi arzdaki mustafa kemalin askerlerine selam olsun aslanlar aslanı tgb lilere.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar