banner864

Ahırkapı'da Hıdrellez şenlikleri 06 Mayıs 2015, 12:02

Ahırkapı'da düzenlenen “Hıdrellez Şenlikleri"nde renkli görüntüler oluştu. Mahalle sakinleri ile yerli ve yabancı turistler, davul-zurna eşliğinde oynayarak eğlendi
 Ahırkapı'da düzenlenen “Hıdrellez Şenlikleri"nde renkli görüntüler oluştu. Mahalle sakinleri ile yerli ve yabancı turistler, davul-zurna eşliğinde oynayarak eğlendi. Vatandaşlar, sokak üzerinde kurulan dilek ağaçları ve panolarına, siyaset, para, aşk için dileklerin yazıldığı kağıtlar astı.
Ayasofya Müzesi önünde saat 19.00 sıralarında toplanan Ahırkapı Mahallesi sakinleri ile yerli ve yabancı turistler, davul-zurna eşliğinde oynayarak, Hıdrellez Şenlikleri'nin yapılacağı Ahırkapı Keresteci Hakkı Sokağı'na kadar yürüdü.

Bolluk ve bereketin simgesi, baharın müjdecisi olarak kabul edilen bayram dolayısıyla rengarenk ve farklı kıyafetler giyen, başlarına çiçekler takan vatandaşlar, sokakta gönüllerince oynayarak saatlerce eğlendi.

Yerli ve yabancı turistlerin klarnet, zurna ve darbuka eşliğinde Roman havasını oynamaya çalışması ise ortaya renkli görüntüler çıkardı.

Vatandaşlar, dileklerini yazdıkları kağıtları, sokak üzerinde kurulan dilek ağacı ve panolarına astı.

Seçim atmosferinden etkilenen bazı vatandaşların siyasete ilişkin dileklerde bulunması dikkat çekti.

DHA'ya konuşan vatandaşlardan kimisi HDP'nin barajı aşması, kimisi CHP'nin iktidar olması, kimisi de AK Parti'nin iktidardan gitmesi için dileklerde bulunduklarını ifade etti.
Siyaset dışında, kendisi için tiyatro salonu ve ev isteyen, aşk, sağlık, mutluluk, para dileklerinde bulunanlar da oldu.

Mehmet AKTARAN / İstanbul DHA

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar