banner864

Ailesi kentten ayrıldı 13 Nisan 2014, 16:57

Kars'ta 9 yaşındaki Mert'in katil zanlısı Aykut Bal, yanlış görüntü servisi sayesinde yakalandı. Polisin servis ettiği görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığı anlayan Bal, rahat davranınca yakayı ele verdi. Katil zanlısı Bal'ın ailesi de Kars'tan ayrıldı.
Kars’ta kaçırıldıktan sonra öldürülen 9 yaşındaki Mert'in katil zanlısı yanlış MOBESE görüntülerinin dağıtılmasıyla yakalandı.

Kars Valisi Eyüp Tepe ve Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, basına verilen ilk mobese görüntülerindeki yanlışlığın aileden kaynaklandığı söyledi. Aile izletilen görüntülerdeki bir başka çocuğu Mert'e benzetince, yanlış bir kişinin görüntüleri basına dağıtıldı. Ancak yanlış görüntüler zanlının yakalanmasını kolaylaştırdı.

Görüntülerde aranan kişinin kendisi olmadığını farkeden Aykut Bal Kars'a döndü. Dayısının hakkında kayıp şikayeti yapması üzerine Emniyet'e giderek kayıp olmadığını söyleyen Bal şüphe çekti. Bu şüphe üzerine yapılan çalışmada zanlı Aykut Bal işyerinde yakayı ele verdi.

Suçunu itiraf eden ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 23 yaşındaki Aykut Bal, güvenlik gerekçesiyle Erzurum H Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Yaşanların ardından Aykut Bal'ın ailesi de Kars'tan ayrıldı. Polis Bal'ın ev ve iş yerinde zırhlı araçlarla yoğun güvenlik önlemleri aldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ayten altun :

Mertin aylesine bas sali diliyorum allahim onlara cokcok sabir versin o caniyi allahim beter etsin mert sana uzanan eller kopsun mirilsin sana kotu bakan gozler kor olsun mert melek oldu o cani bu dun

ayşegül :

Bunu o mahsun insanlara en başta ailem olmak üzere onlara bunu nasıl yaptın pisliği yüzünden onlarca insanın hayatı alt üst oldu bu pislik ve bunun gibi olan ahlaksızlara ibret olsunn

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar