banner864

Akdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt! 28 Nisan 2015, 18:04

Bölünme açılımını seçim beyannamesine de koyan AKP ve CHP açılım kavgasına tutuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılımı HDP ile sürecekleri mesajına Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan yanıt verdi. Akdoğan, "Meclis'te komisyon kurduk siz oraya bile üye vermediniz" dedi
Bölünme açılımına HDP ile devam edecekleri sinyali veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan geldi.

Akdoğan, "Meclis'te komisyon kurduk oraya bile üye vermediniz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Sessiz devrim' diye adlandırılan reformları biz hayata geçirirken hiç kimse destek vermedi. HDP de CHP de buna dahil. MHP zaten kategorik olarak karşı çıktı. Şimdi utanmadan birileri kalkıp 'şöyle yapacağız, böyle yapacağız, Çözüm Sürecini devam ettireceğiz' diyorlar. Siz 12-13 yıldır hangisine destek verdiniz? Kılıçdaroğlu, 'biz sadece HDP ile görüşürüz' demiş. Biz kimle görüşüyoruz, biz de HDP ile görüşüyoruz, sizinle de görüşmek istedik. Meclis'te komisyon kurduk, üye verdiniz mi? AK Parti ve HDP milletvekilleri vardı. Siz oraya üye bile vermediniz. PKK mı vardı komisyonda? Yoktu ama oraya bile giremediniz." diye konuştu.


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar