banner864

AKOM'dan "15 dakika" uyarısı 09 Ağustos 2014, 10:40

İstanbul'un üzerini yine önce kara bulutlar kapladı, sonra yağmur başladı
İstanbul'un üzerini yine önce kara bulutlar kapladı, sonra yağmur başladı.

İstanbul'a sağanak yağmur etkili oluyor. Sabah saatlerine İstanbul'un üzerini yine önce kara bulutlar kapladı, sonra yağmur başladı. AKOM, yağmur yüklü bulutların yaklaşık 15 dakika şiddetli yağış bıraktıktan sonra dağıldığı belirtti.

AKOM: YAĞMUR YÜKLÜ BULUTLAR YAKLAŞIK 15 DAKİKA ŞİDDETLİ YAĞIŞ BIRAKTIKTAN SONRA DAĞILIYOR

İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)'dan yağmurla ilgili açıklama yapıldı. AKOM, "Yağmur yüklü bulutlar yaklaşık 15 dakika şiddetli yağış bıraktıktan sonra dağılıyor" dedi.
Yazılı açıklama şu şekilde : Sabah saatlerinden itibaren İstanbul' un Karadeniz bölgesinden geriş yapan şiddetli yağış Beykoz, Üsküdar, Ümraniye bölgelerinde etkili oluyor. Yağmur yüklü bulutlar yaklaşık 15 dakika şiddetli yağış bıraktıktan sonra dağılıyor. Anadolu Yakasının bir çok ilçesinde etkili olan yağışlar Avrupa yakasına geçerek Sarıyer Şişli, Kağıthane, Başakşehir kısa süreli şiddetli yağışlara neden oluyor. Yağmur yüklü bulutların bölgesel olarak tüm İstanbul'da genelinde gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olması bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, İSKİ, Park Bahçeler, Atık Yönetimi Müdürlü ekipleri 3.150 personel, 1.221 araç görev muhtemel su baskınlarına karşı hazır bekletiliyor .

Erhan TEKTEN/ İstanbul DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar