banner864

AKP binasına bombalı saldırı 15 Ağustos 2015, 22:38

 Diyarbakır'da AKP İl Başkanlığı binasına parça tesirli bomba ile düzenlenen saldırıda bina önünde nöbet tutan 1 polis yaralandı.

Diyarbakır’ın Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan AKP İl Başkanlığı’na saat 21.00 sıralarında PKK’lılar tarafından bombalı saldırı gerçekleştirildi. Atılan parça tesirli bombanın büyük bir gürültüyle patlamasıyla birlikte bina önünde nöbet tutan 1 polis yaralandı. Polis çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Patlamanın yaşandığı AKP İl Başkanlığı önüne gelen çok sayıda polis ekipleri, yaptıkları arama çalışmasında patlamamış halde ikinci bir bir bomba buldu. Bunun üzerine hemen olay yerine bomba imha ekipleri sevk edildi. Uzmanlar bombayı etkisiz hale getirildi.

AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, patlamanın ardından olay yerine gelerek, polis yetkililerinden bilgi aldı. Güvenlik güçleri bombalı saldırıyı gerçekleştiren PKK’lıları yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.


DHA

Yorumlar

osmanlı :

seçim yaklaşıyor ya akp nin gizli ajanları kendi kendilerine atmışlardır bombaları.amaç pkk ile düşman gözüküp oy toplamak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar