banner864

AKP'li belediye yüzlerce sokak köpeğini kapalı TIR dorsesinde ölüme terk etti 06 Ağustos 2015, 15:16

AKP'li Uşak Belediyesi'nin yaptıkları görenlerin kanını dondurdu. Bir nakliyat tırının dorsesine yüklenen yüzlerce köpek havasızlıktan telef oldu. İhmaller bununla da kalmadı serbest bırakılan tır şöförü köpeklerle birlikte sırra kadem bastı.
Denizli'nin Çivril ilçesinde yaşananlar hayvan severleri çileden çıkarttı. 

Park halindeki tır şüphe üzerine aranınca kan donduran görüntüler ortaya çıktı. 

AKP'li Uşak Belediyesi tarafından kiralandığı öğrenilen tırın dorsesinden yüzlerce sokak hayvanı çıktı. 

Havasızlıktan dolayı 50'ye yakın köpeğin telef olduğu öğrenilirken araç şöförü ise ifadesi alınmak için gözaltına alındı.

Gözaltına alınan araç şöförü ifadesinde köpekleri, Uşak Belediyesi'nin gönderdiğini söyledi. 

Korkunç olay üzerine harekete geçen Uşak Sokak Hayvanları Koruma Derneği, Hayvan Barınağı’nda incelemelerde bulundu.

Barınaktaki köpek sayısının azlığı karşısında şaşkına dönen Dernek Başkanı Nebahat Avcu, Uşak Belediyesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

İhmaller bununla da kalmadı, köpekleri taşıyan sürücü serbest bırakılırken yaşayan hayvanlarsa AKP'li Çivril belediyesi tarafından aynı tır ile Uşak'a gönderildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Uşak Sokak Hayvanları Koruma Derneği, serbest bırakılan kamyon şöförü ve hayvanların kayıp olduğunu bildirdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Oya kınıklı :

Buna oy verenlerde başkan kadar suçludurlar Enam süresi otuzsekizinci ayet derli,dört ayağı ile yere basanları ,iki kanadı ile uçanları toprağa kök salanlları ben yarattım. Onlarında duyguları hisleri var.korumasını size bıraktım. Bu kişi belediye başkanı olabilirmi. Yasal olarak cezalandırılması gerek.

Sedat Tuac :

bunlar öyle bir güruh ki, bunlara Allah' ın kulu demek dahi çok zor...

misafir :

sizin artık Allah korkunuz bile yok siz insan olamazsınız siz ancak yaratık olabilirsiniz umarım siz ve sizin gibiler boğularak can çekişe çekişe ölürsünüz

Aysun :

belanızı bulun ilkeller

Şaman TÜRKSOY :

AKP zihniyeti 'ayrık otu' gibi, ne bitki, ne hayvan yaşam hakkı bulamaz. Hatta, kendisi gibi düşünmeyen insanları bile ellerinden gelse yok ederler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar