banner864

AKP'li belediye yol için ağaçları kesti 05 Temmuz 2014, 15:28

AKP'li Karaman Belediyesi yol yapımı bahanesiyle 30 ağacı kökünden kesti.
 Karaman’da belediyenin yol genişletme çalışması için kaldırım kenarlarındaki 30′a yakın ağacı kesmesi tepkiye neden oldu. Mahalle sakinleri ve belediye ekipleri arasında çıkan tartışmayı polis engelledi.

Olay, Yeşilada Mahallesi 387′inci sokakta meydana geldi. AKP’li Karaman Belediyesi tarafından alınan karar doğrultusunda ekipler 10 gün önce Yeşilada Mahallesi 387′inci sokakta yol genişletme ve düzenleme çalışmasına başladı.

Belediye ekipleri yol girişine ‘Dikkat. Yol çalışması. Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.’ yazılı uyarı panosunu koyarak trafiğe kapattı. Dün akşam saatlerinde ise belediye çalışanları kaldırım kenarlarında bulunan ağaçları kesmeye başladı.

30′A YAKIN AĞAÇ KÖKÜNDEN KESİLDİ!

Belediye ekipleri sokak içerisindeki yaklaşık 30′a yakın ağaçı motorlu testere ile kökünden keserken, vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. Çevre sakinleri ile belediye işçileri arasında çıkan tartışma, olay yerine çağırılan polis ekipleri tarafından engellendi. Belediye çalışanları kestikleri ağaçları kamyonete yükleyerek götürürken, polis de çalışmalarını kolaylaştırdı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Ağaç kesilmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Bu caddede ağaç katliamı var. Belediye burada yol yapımı için karar almış. Ama ağaçları niye yok ediyorlar. Ağaçları kesmek için mi fırsat kollamışlar. Ramazan ayını mı beklemişler. Yazık günahtır bu ağaçlara. Kolay kolay yetişmiyor” dedi.

Belediye ekiplerinin ağaçların kesildiği bölümdeki düzenleme çalışmalarına devam ettiği öğrenilirken, sokağın uzantısında yaklaşık 100′e yakın ağacın daha bulunduğu öğrenildi.

Serdar Özgür/DHAYorum Gönder